Schiever Polska: Budowa Auchan w Żarach aktualna

Schiever Polska inwestuje w Zarach

Schiever Polska inwestuje w Zarach

Schiever, spółka działająca na zasadzie partnerskiej współpracy z Auchan zamierza wybudować w Żarach centrum handlowe. Na przeszkodzie planom inwestora, stoi jednak, jak podaje Gazeta Regionalna, problem z budową ronda.

Budowa marketu Auchan, który ma powstać przy ulicy Żagańskiej w Żarach, jak zapewnia inwestor na łamach Gazety Regionalnej, jest w dalszym ciągu aktualna, a przeszkodą są jedynie formalności. Spółka Schiever zgodnie z wymogiem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad złożyła wniosek na budowę ronda, które miałoby zapewnić bezpieczny dojazd do obiektu. Pierwszy wniosek jednak został odrzucony z powodów formalnych. Inwestor złożył kolejny i nadal czeka na decyzję, która ma zapaść w lutym br. Jak zapewnia inwestor,  rondo powstanie w ciągu roku, od momentu rozpoczęcia budowy.

Firma Schiever wygrała przetarg na 8-hektarową działkę w 2007 roku. Teren nabyto za 12 mln. zł i w 2008 r. inwestor dostał od Starostwa Powiatowego w Żarach zezwolenie na budowę marketu i stacji paliw.

Auchan rozpoczyna swą działalność w Polsce w roku 1996r. Do roku 2010 otwiera 22 hipermarkety. Firma Schiever Polska, wspólny projekt grupy Schiever oraz Auchan utworzona zostaje w roku 1999 i działa na zasadzie partnerskiej współpracy z Auchan.

W marcu 2001 Schiever Polska sp. z o.o. otwiera swój pierwszy hipermarket Auchan w Zielonej Górze, następny w listopadzie 2002 w Legnicy, w lipcu 2004 w Wałbrzychu i w maju 2007 w Raciborzu. Spółka buduje swoje hipermarkety w miastach średniej wielkości. Poszukuje nieruchomości na terenie całej Polski o powierzchni co najmniej 3 ha zlokalizowanych w miastach liczących co najmniej 20 tys. mieszkańców, na których istnieje możliwość budowy centrum handlowego. Współwłaścielami spółki Schiever Polska są Auchanhyper S.A. oraz Anciens  Estabilissements Georges Schiever Files  S.A.

 

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016