CBRE Global Investors zaprezentuje projekt CH Ogrody podczas Shopping Center Business Forum

CH Ogrody Podczas SCBF 14.02.2012

CH Ogrody Podczas SCBF 14.02.2012

CBRE Global Investors firma, która przygotowuje rozbudowę Centrum Handlowego Ogrody, przedstawi podczas konferencji poświęconej rynkowi centrów handlowych szczegółową koncepcję obiektu, który jest realizowany w Elblągu.

Otwarcie rozbudowanego CH Ogrody zaplanowano na rok 2014. Po zakończeniu inwestycji wartej 55 mln euro powstanie ponad dwukrotnie większe nowoczesne centrum o powierzchni najmu ponad 40 tys. mkw. z funkcjami usługowymi i rozrywkowymi.

Przypomnijmy, obiekt został uruchomiony w marcu 2002 roku i był pierwszym tego typu kompleksem w Elblągu skupiającym pod jednym dachem duży hipermarket i galerię licznych sklepów. Centrum zlokalizowane jest przy jednej z głównych ulic miasta z dogodnym dojazdem. Powierzchnię ok 17 tys. mkw. zajmuje głównie 5 dużych sklepów: Carrefour, Komfort, RTV EURO AGD, Deichmann i Reserved. Oprócz wyżej wymienionych lokali w centrum funkcjonuje około 50 sklepów i punktów usługowych należących do znanych sieci krajowych i zagranicznych oraz lokalnych kupców. Wśród najemców w obiekcie znaleźć można ponadto firmy gastronomiczne, a także usługowe takie jak centrum fitness, solarium, salon optyczny, zakład fotograficzny, sklep komputerowy, pralnia chemiczna, salony telefonii komórkowej i kantor wymiany walut. Klienci odwiedzający centrum mają również do dyspozycji Plac Zabaw dla dzieci oraz parking na 900 samochodów.

CBRE Global Investors, będąca częścią grupy CBRE, jest jedną firm działających w branży zarządzania inwestycjami w nieruchomościach komercyjnych. CBRE Global Investors jest obecna w 21 krajach i od przeszło 39 lat świadczy usługi dla ponad 600 klientów instytucjonalnych. Wartość zarządzanych aktywów to $94.8 mld.

W Polsce, CBRE Global Investors zarządza ośmioma nieruchomościami należącymi do funduszy PFCE i PFCEE są to m.in. .: Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu, Centrum Handlowe Sarni Stok w Bielsku Białej, Centrum Handlowe King Cross Praga, Domy Towarowe Wars Sawa Junior, Złote Tarasy w Warszawie.
 

Reklama

Galeria Jurajska