Agata Brzezińska, Neinver Polska: Rok 2012 pod znakiem dwóch kluczowych projektów

Agata Brzezińska, Leasing Director, Neinver Polska

Agata Brzezińska, Leasing Director, Neinver Polska

Rok 2012 będzie dla Neinver Polska okresem wytężonej pracy przy dwóch kluczowych inwestycjach – budowy Galerii Katowickiej powstającej wraz z dworcem kolejowym i drugiego już w Warszawie centrum outlet Factory.

W połowie roku zostanie oddana do użytku hala najnowocześniejszego w Polsce dworca kolejowego. To pierwszy etap realizowanej wspólnie przez Neinver i PKP, jednej z największych inwestycji w tej części Europy. Na trzyhektarowej działce stanie kompleks zlokalizowany na siedmiu poziomach, z których trzy znajdą się pod ziemią. Oprócz dworca kolejowego w kompleksie powstaje też, przelotowy dworzec autobusowy, a także Galeria Katowicka, której otwarcie zaplanowano na 2013 r., wraz z parkingiem na 1200 samochodów. Inwestycja wymaga gruntownej przebudowy całego układu komunikacyjnego w tym rejonie i obejmuje zarówno ruch kolejowy, samochodowy, jak i pieszy. Zakończenie budowy radykalnie usprawni komunikację w całym regionie. Plan przewiduje, że w przyszłości obok obiektu powstanie również biurowiec klasy A, który będzie ostatnim etapem inwestycji wartej 240 mln euro. Całkowita powierzchnia użytkowa centrum komunikacyjno – handlowo – biurowego wyniesie około 200 tys. mkw. , w tym 53 tys. mkw. powierzchni handlowej w Galerii Katowickiej, w której będzie funkcjonowało 250 sklepów.

Pod koniec 2012 roku Neinver planuje oddanie do użytku drugiego w portfolio firmy centrum typu outlet w Warszawie. Factory Warszawa Annopol o powierzchni handlowej 19,7 tys. mkw. będzie jednocześnie drugim pod względem wielkości, po krakowskim Factory, centrum outlet należącym do Neinver. Zajdzie się w nim 120 sklepów, a klienci będą mieli do dyspozycji 1400 miejsc parkingowych. Nowy obiekt powstanie w warszawskiej dzielnicy Białołęka. Przebiegająca w pobliżu Trasa Toruńska – której przebudowa dobiega końća – to jedna głównych arterii stolicy po prawej stronie Wisły, stanowiąca fragment drogi krajowej nr 8. Po zakończeniu przebudowy, do nowego Factory będzie można dojechać samochodem z centrum miasta w 15 minut. Lokalizacja umożliwi klientom także dogodny dojazd komunikacją publiczną. Factory Annopol będzie pierwszym centrum typu outlet w prawobrzeżnej części Warszawy.

 

Tagi:

Reklama

Galeria Jurajska