Chemsearch: gwałtownie wzrasta sprzedaż systemu BioAmp do oczyszczania kanalizacji

Centro otwiera kolejny salon z obuwiem

Centro otwiera kolejny salon z obuwiem

– BioAmp to pierwsze rozwiązanie w ciągu 20-letniej historii naszej działalności w Polsce, które tak szybko zdobywa rynek. W ciąg zaledwie dwóch lat od wprowadzenia w Polsce zdobył 10-procentowy udział w naszej sprzedaży – mówi Mariusz Grzęda, przedstawiciel Chemsearch, polskiego oddziału amerykańskiej firmy NCH Corporation.

Co to jest BioAmp i do czego służy?
Jest to automatyczny system przeznaczony do oczyszczania kanalizacji. BioAmp namnaża i dozuje bakterie, które rozkładają materię organiczną w układzie kanalizacyjnym, przepompowniach i w separatorach tłuszczu.

Czy jest to rozwiązanie nowe?
NCH Corporation rozpoczęło propagowanie tego systemu w Europie około cztery lata temu, od trzech lat mamy go w Polsce. Ogólnie rzecz biorąc, produkty biologiczne do udrożniania kanalizacji pojawiają się na europejskim rynku od około 25 lat. Preparaty te nadają się do stosowania ręcznego lub poprzez dozowniki, pompy. Bio Amp stanowi kolejny krok w ewolucji tych systemów. Podstawowym elementem jest 24-godzinna inkubacja bakterii. Dzięki niej za dużo mniejsze pieniądze jest kilkudziesięciokrotnie więcej produktu biologicznego do zastosowania. Zwiększa to skuteczność rozwiązania.

W jaki sposób 24-godzinna inkubacja bakterii zwiększa skuteczność?
Dzięki niej do kanalizacji dostają się bardzo duża ilość bakterii żywych i mówiąc kolokwialnie, głodnych. Preparat Freeflow, wykorzystywany przez ten system, stanowi mieszankę bakterii i pożywki dla nich. Okazuje się, że największa ich ilość bakterii jest w 23. godzinie inkubacji. Właśnie wtedy są uwalniane do kanalizacji, gdy zaczyna brakować im pożywienia i mogą rozłożyć najwięcej materii organicznej w instalacji kanalizacyjnej.

Mówią Państwo, że posiadanie systemu BioAmp to dla centrum handlowego rodzaj polisy ubezpieczeniowej. Co to znaczy?
Materia organiczna z mycia naczyń i zmywarek stale odkłada się w rurach. Kiedy dochodzi do całkowitego zablokowania przepływu jest już za późno. Zalane piętro, zamknięta restauracja, zalane sklepy – to scenariusz, którego można uniknąć, stosując nasze rozwiązanie. Zamiast czynności doraźnych, takich jak mechaniczne czyszczenie instalacji w razie awarii, proponujemy system prewencyjny, który pozwala od początku unikać kłopotów.

Czy poza prewencją są inne korzyści ze stosowania tego urządzenia?
Dochodzi tu jeszcze czynnik ekonomiczny. System pozwala zmniejszyć częstotliwość opróżniania tłuszczowników w lokalach gastronomicznych, a jest to czynność zarówno pracochłonna jak i kosztowna.

Oprócz BioAmpu mają Państwo w ofercie inne systemy. Są to Drain Cobra i Aardvark. Do czego służą?
Niektóre centra, które mają trzy lub cztery restauracje, nie potrzebują tak dużych systemów, jak BioAmp. Proponujemy wówczas mniejsze urządzenia: Drain Cobra i Aardvark. Dawka dzienna bakterii dostarczanych przez te urządzenia jest mniejsza niż w przypadku BioAmp.

Kto jest Państwa głównym klientem?
Głównym odbiorcą są przedsiębiorstwa przemysłu spożywczego. W tej chwili centra handlowe stanowią około 5 proc. naszych odbiorców. Chcielibyśmy jednak zwiększyć ten udział. W Hiszpanii korzysta z systemu m.in. duża sieć handlowa El Corte Ingles, wykorzystują go także Auchan i Real w Rumunii. W Polsce BioAmp jest obecny m.in. w Złotych Tarasach. Wszędzie, gdzie jest food court, czy znajduje się grill lub prowadzony jest rozbiór mięsa, nasze systemy okazują się przydatne.

Co jeszcze mają Państwo w swojej ofercie?
Mamy też w ofercie produkty wspomagające działy utrzymania ruchu w zakładach przemysłowych i obiektach handlowych. Są to m.in. środki do uzdatniania wody, środki do mycia przemysłowego , środki do uszczelniania dachu, preparaty antykorozyjne i wiele innych.

Jaka jest dotychczasowa popularność rozwiązania BioAmp? Czy spodziewa się Pan, że jego wykorzystanie będzie rosło?
To pierwsze rozwiązanie w ciągu 20-letniej historii naszej działalności w Polsce, które tak szybko zdobywa rynek. W ciągu zaledwie dwóch lat od wprowadzenia systemu BioAmp w Polsce zdobył on 10-procentowy udział w naszej sprzedaży. Są więc istotne powody do optymizmu i mam nadzieję że BioAmp stanie się liderem w swojej kategorii na rynku centrów handlowych.

Rozmawiał Rafał Ostrowski

Chemsearch to polski odział amerykańskiej firmy NCH Corporation. Firma NCH powstała w roku 1919 w USA. Posiada swoje przedstawicielstwa w 60 krajach. NCH Polska sp. z o.o. działa od 1992 roku. Firma zajmuje się produkcją i dystrybucją środków wspomagających działy utrzymania ruchu. Chemsearch oferuje rozwiązania problemów związanych m.in. z kanalizacją, liniami tłuszczowymi i separatorami tłuszczu w centrach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych.
 

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016