Piotr Lisowski, prezes sieci Abra: szukamy lokalizacji kolejnych sklepów

Raport Globa Powers of Retailing 2012

Raport Globa Powers of Retailing 2012

Kalendarz otwarć sklepów meblowych sieci Abra na 2012 rok nie jest jeszcze zamknięty, ponieważ nadal szukamy najlepszych lokalizacji kolejnych sklepów własnych oraz prowadzimy rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami – informuje portal Retailnet.pl Piotr Lisowski, prezes Abra S.A. Przedstawiciel firmy będzie uczestnikiem konferencji Shopping Center Business Forum, która odbędzie się 14 lutego 2012 roku w Warszawie.

Najbliższe otwarcie sklepu własnego będzie miało miejsce w lutym w Gdańsku, w Centrum Meblowym Top Shopping. – Abra zamierza nadal zwiększać liczbę sklepów własnych w dużych miastach Polski oraz kontynuować budowę sieci sklepów franczyzowych w miejscowościach poniżej 50 tys. mieszkańców. Wybierając nowe lokalizacje sklepów bierzemy pod uwagę m.in. dostępność dla mieszkańców, dobry dojazd, warunki lokalowe oraz sąsiedztwo innych sklepów z branży wnętrzarskiej, budowlanej oraz artykułów dla domu. Część sklepów działa w centrach handlowych, zawsze jednak jest to indywidualna ocena potencjału danego miejsca – wyjaśnia Piotr Lisowski.

– Co prawda obecnie rynek meblarski odczuwa skutki słabszej koniunktury gospodarczej i spadek sprzedaży, ale długoterminowo będzie się nadal stabilnie rozwijał. Firmy działające w tym obszarze mają przed sobą dobre perspektywy na przyszłość, dlatego podobnie jak Abra inwestują w rozwój sieci. Jednocześnie rynek pozostaje mocno rozdrobniony i czeka go powolna konsolidacja, jak to ma miejsce w innych branżach – dodaje prezes sieci Abra.

Obecnie w ramach sieci Abra funkcjonuje 77 sklepów w całej Polsce, z czego część zlokalizowana jest w centrach handlowych. Prowadzona jest również sprzedaż za pośrednictwem sklepu internetowego. W samym 2011 roku otwartych zostało 11 nowych placówek. Średnia powierzchnia sklepu meblowego wynosi obecnie ponad 600 mkw.

Pierwszy sklep Abry powstał w 1990 roku. w 2001 roku Abra S.A. stała się częścią JDGroup – grupy handlowej zarządzającej siecią ponad 1000 sklepów wyposażenia wnętrz. W 2011 roku firma stała się częścią międzynarodowego koncernu Steinhoff International, który posiada własne fabryki produkujące meble oraz sklepy z artykułami wyposażenia wnętrz w Europie, Azji, Australii i Nowej Zelandii oraz Afryce Południowej.

Za rozwój sieci sklepów Abra w Polsce odpowiedzialny jest Dział Rozwoju Sieci, którym zarządza Anna Korzeniowska, Dyrektor ds. Rozwoju Sieci Abra. Natomiast koordynacją działań związanych z uruchamianiem sklepów franczyzowych zajmuje się pani Dorota Placzyńska, Manager ds. Rozwoju Sieci Abra.
 

Tagi:

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016