Brytyjska sieć modowa Peacocks jest na sprzedaż, sklepy nie będą zamykane

Grzegorz Iwański, dyrektor działu finansowania Echo Investment S.A.

Grzegorz Iwański, dyrektor działu finansowania Echo Investment S.A.

Firma KPMG, która objęła przymusowy zarząd nad upadającą siecią, poinformowała, że szuka kupca dla brytyjskiego detalisty. Jak donosi BBC, w Peacocks rozpoczęły się już zwolnienia. 249 z liczącego 565 pracowników głownego biura sieci w Cardiff, została zwolniona w czwartek, 19 stycznia 2012 roku. Zarządca sieci poinformował jednak, że nie będzie zamykał sklepów. Niepokryte zobowiązania sieci w Wielkiej Brytanii wynoszą obecnie około 577 mln funtów brytyjskich.

Przedsiębiorstwo Peacock zostało założone w 1884 roku w Warrington, Cheshire przez Alberta Franka Peacocka. Początkowo był to sklep wielobranżowy. W 1940 rok syn założyciela Harold Peacock przeniósł firmę do obecnej lokalizacji w Cardiff.

Firma zatrudnia blisko 10 tys. ludzi w Wielkiej Brytanii, gdzie ma 611 sklepów. W Polsce sklepami Peacocks zarząda firma Ultimate Fashion (współpracująca z takim markami jak GAP, Esprit, Aldo, Mango, Dune, Mexx i inne). Sklepy sieci Peacocks znajdują się w Galerii Twierdza w Zamościu, Victoria w Wałbrzychu, Tesco i Sawa w Warszawie, Echo w Kielcach, Arena w Gliwicach i Focus Park w Bydgoszczy.
 

Reklama

Galeria Jurajska