Keen Property Partners Retail rozbudowuje centrum handlowe Rzeszów Plaza

Sieć liczy około 80 sklepów

Sieć liczy około 80 sklepów

Inwestor, jak już informowaliśmy, otrzymał pozwolenie na połączenie centrum handlowego Rzeszów Plaza z hipermarketem E.Leclerc. Między obiektami powstanie przeszklona przestrzeń w której znajdą się powierzchnie handlowe.

Połączenie obiektów zostanie zrealizowane w związku z trwającą aktualnie rozbudową galerii Rzeszów Plaza. W wyniku rozbudowy Rzeszów Plaza zwiększy się o pięć tysięcy metrów kwadratowych, po zakończeniu prac będzie liczył 19,5 tys. metrów kwadratowych. Powstanie około 15 nowych lokali oraz dodatkowo 500 miejsc parkingowych na pięciopoziomowym parkingu (łącznie z sąsiadującym parkingiem E.Leclerc będzie ich 1 360).

– Data otwarcia dobudowanej części Rzeszów Plaza nie została jeszcze ustalona. O wszystkich decyzjach będziemy informować na bieżąco – powiedziała w rozmowie z Retailnet.pl Maria Prokop, dyrektor ds. marketingu, Keen Property Partners Retail.

Wartość inwestycji związanej z rozbudową centrum handlowego to około 13 milionów euro. Generalnym wykonawcą prac związanych z rozbudową jest firma Agencja Fregata Sp. z o.o. z Kołobrzegu, natomiast projekt nowej części obiektu został wykonany przez studio architektoniczne Artplan-Tomasz Orłowski z Rzeszowa.

Keen Property Partners Retail (KPP Retail) specjalizuje się w zakupie i budowie lokalnych i regionalnych centrów handlowych. W portfelu firmy znajdują się m.in. centrum handlowe Galeria Orkana w Lublinie (nabycie, zarządzanie, a następnie sprzedaż firmie ORCO Property Group), Rzeszów Plaza (modernizacja, rozbudowa i zarządzanie), Park Handlowy Eden w Zgorzelcu (nabycie i pełnienie roli współdewelopera) oraz Galeria Sieradzka (nabycie, rozbudowa i pełnienie roli współdewelopera). Flagowym projektem firmy jest Galeria Victoria zlokalizowana w centrum Wałbrzycha.

 

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016