Kari: rosyjska sieć obuwnicza otworzy w Polsce 30 sklepów w roku 2012

Kari wkracza na polski rynek

Kari wkracza na polski rynek

Rosyjska sieć sklepów obuwniczych, której właścicielem jest Igor Yakovlev zapowiada ekspansję w Polsce. Sklepy Kari pojawią się w miastach mających powyżej 50 tysięcy mieszkańców na terenie całego kraju.

– W 2012 zamierzamy otworzyć 30 salonów w wybranych galeriach i centrach handlowych. Pierwsze kilkanaście sklepów pojawi się już w maju i czerwcu tego roku. Kolejne kilkanaście we wrześniu i październiku. W chwili obecnej prowadzimy rozmowy z zarządami i właścicielami większości galerii handlowych. Pierwsze umowy zostaną podpisane w lutym, później przystąpimy do aranżacji lokali, a w maju będą pierwsze otwarcia – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl Krzysztof Barański Real Estate Director, Kari Poland Sp. z o.o.

Spółka poszukuje lokali o powierzchni od 200 do 300 mkw. w najlepszych centrach handlowych bądź przy głównych ulicach handlowych w dużych miastach. Oprócz Polski Kari zamierza budować sieć sprzedaży także w Rosji, Kazachstanie, na Ukrainie i w Czechach. Wartość planowanych przez Kari inwestycji szacuje się na około 150 mln dolarów.

Salony sieci Kari zaoferują w atrakcyjnych cenach modne obuwie oraz akcesoria. Właścicielem sieci jest Igor Yakovlev, znany rosyjski biznesmen, założyciel m.in. sieci sklepów Eldorado oferującej sprzęt elektroniczny oraz artykuły gospodarstwa domowego.
 

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016