Sandomierz: galeria handlowa w centrum miasta

Sieć Carrefour jest drugą co do wielkości siecią detaliczną na świcie

Sieć Carrefour jest drugą co do wielkości siecią detaliczną na świcie

Starostwo powiatowe Sandomierza 27 stycznia 2012 roku rozstrzygnęło przetarg na sprzedaż trzech nieruchomości położonych w centrum miasta, których łączna powierzchnia wynosi prawie 10 tys. mkw. Starosta sandomierski Stanisław Masternak poinformował portal Strefabiznesu.pl, że właściciel dwóch z tych działek zamierza wybudować na zakupionym gruncie galerię handlową.

Na razie przedstawiciele starostwa nie informują, kto kupił działki i za jaką kwotę. Informacje te mają być ujawnione po spisaniu protokołu z przetargu w ciągu najbliższych dni. Do przetargu wystawiono w sumie trzy działki. Pierwsza z nich ma 0,46 ha powierzchni i jest zabudowana budynkiem byłego internatu z lat 60-tych. Cena wywoławcza opiewała na kwotę 1,33 mln zł. Druga działka też ma około 0,46 ha – cena wywoławcza za nieruchomość wynosiła 950 tys. zł. Trzecia działka ma 0,03 ha powierzchni – jej cena wywoławcza to 126 tys. zł. Jak informuje portal Strefabiznesu.pl, dwie większe działki kupiła firma budowlana z Lublina.

Jak wynika z informacji zawartych w ogłoszeniu przetargowym, nieruchomości leżą na terenie nie posiadającym miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z obowiązującym Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego m. Sandomierza uchwalonego 28 października 2009 roku, obszar ten określony jest jako tereny zabudowy usług oświaty – tereny zabudowane i niezabudowane. Kierunki zagospodarowania obejmują poprawę standardu i przebudowę i remont zabudowy. Jeśli na terenie miałaby powstać np. galeria handlowa, to inwestor musi wystąpić z wnioskiem o decyzję o warunkach zabudowy.

W mieście od 2009 roku funkcjonuje Galeria Sandomierz – obiekt usytuowany jest przy ulicy Błonie 2 w odległości zaledwie 2 kilometrów od centrum Sandomierza przy drodze krajowej numer 77. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 5,4 tys. mkw. powierzchni. Jest to jedyne tego rodzaju centrum handlowe w mieście i okolicy.

Reklama

Galeria Jurajska