CBRE Global Investors: ogłoszono konsultacje w sprawie CH Ogrody w Elblągu

Ponad 50 proc. pow. handlowej skomercjalizowana

Ponad 50 proc. pow. handlowej skomercjalizowana

Od 13 lutego do 13 marca 2012 roku projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu Centrum Handlowego „Ogrody” zostanie wyłożony do wglądu mieszkańców. Wraz z projektem wyłożona zostanie prognoza oddziaływania na środkowsko. Projekt dostępny będzie w siedzibie Referatu Planowania Przestrzennego Departamentu Urbanistyki i Architektury UM. Konsultacje odbędą się 28 lutego– informuje Anna Kleina, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga.

CH Ogrody zlokalizowane są w gęsto zaludnionej części Elbląga (osiedla: Zawada i Nad Jarem zamieszkane przez blisko 60 tys. osób), 250 m od nowo wybudowanych przedmieść (Modrzewina-Północ, Krasny Las i Dąbrowa). Obecne od 2002 roku na elbląskim rynku Centrum Handlowe Ogrody oferuje 17,5 tys. mkw. powierzchni GLA. Mieści się w nim 55 sklepów i punktów usługowych, m.in.: hipermarket Carrefour (10,2 tys. mkw.), Komfort, RTV Euro AGD, Deichmann oraz Reserved. Klienci mogą korzystać z ponad 900 miejsc parkingowych.
 
Planowana jest rozbudowa centrum. CBRE Global Investors zamierza podwoić powierzchnię obiektu (do 43,5 tys. mkw. , Na dwóch poziomach znajdzie się około 130 sklepów i punktów usługowych. Powstaną, restauracje i kawiarnie oraz wielosalowe kino. Będzie też większy, wielopoziomowy, parking podziemny i naziemny. Rozbudowa rozpocznie się w III kwartale 2012 roku. Wszystkie prace odbywać się mają, jak zapewnia inwestor, w sposób zapewniający funkcjonowanie większości dotychczasowych najemców. Za realizację projektu, w tym również komercjalizację, odpowiedzialna jest firma Acteeum Central Europe, która działa na zlecenie dewelopera – CBRE Global Investors.

Spółka CBRE Global Investors, będąca częścią grupy CBRE, jest firmą działającą w branży zarządzania inwestycjami w nieruchomościach komercyjnych. Jest obecna w 21 krajach i od przeszło 39 lat świadczy usługi dla ponad 600 klientów instytucjonalnych. Wartość zarządzanych aktywów to 94.8 mld. dolarów. W Polsce, CBRE Global Investors zarządza ośmioma nieruchomościami należącymi do funduszy PFCE i PFCEE są to m.in.: Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu, Centrum Handlowe Sarni Stok w Bielsku Białej, Centrum Handlowe King Cross Praga, Domy Towarowe Wars Sawa Junior, Złote Tarasy w Warszawie.

 

Reklama

Galeria Jurajska