Grupa EM&F przekształca umowy franczyzowe

PH  Rudzie Śląskiej ma być bliźniaczo podobny do Galerii Rydłutowy

PH Rudzie Śląskiej ma być bliźniaczo podobny do Galerii Rydłutowy

Maciej Dyjas, prezes grupy Eastbridge do której należą akcja NFI Empik Media&Fashion w wywiadzie dla Rzeczypospolitej poinformował, że zarząd EM&F przekształca umowy franczyzowe z markami na inne formy współpracy.

Dzięki takim przekształceniom spółka chce mieć niższe ceny zakupu i więcej środków przeznaczyć na promocję i wsparcie sprzedaży. Prezes Dyjas ma nadzieję zawarcia porozumienia z większością marek i nie wyklucza, jak czytamy w Rzeczypospolitej, rozstania z tymi, które nie mają potencjału szybkiego wzrostu.

W rozmowie z Retailnet.pl Katarzyna Górecka z biura prasowego Grupy EMF podkreśliła, że cały czas trwają negocjacje z markami i do momentu ich finalizacji Grupa nie chce komentować szczegółów.
Grupa Empik Media & Fashion (Grupa EM&F), spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, jest dystrybutorem produktów z kategorii: media i rozrywka, odzież, obuwie, zabawki i akcesoria dla dzieci oraz kursy językowe i kosmetyki. Grupę tworzą spółki o profilu operacyjno-handlowym oraz NFI Empik Media & Fashion S.A. jako spółka holdingowa. Model biznesowy Grupy EM&F opiera się na działalności czterech segmentów: Grupa Empik (m.in. książki, prasa, multimedia, artykuły art & pap oraz bilety na imprezy kulturalne), Grupa Smyk (zabawki i artykuły dziecięce), Szkoły Językowe oraz segment Moda i Uroda (marki modowe i kosmetyczne). Grupa rozwija model biznesowy w oparciu o własne marki i koncepty handlowe oraz o marki franczyzowe i licencjonowane. EM&F działa na rynku polskim, rosyjskim, ukraińskim, czeskim, słowackim, niemieckim, rumuńskim i tureckim.

Na koniec 2011 r. sieć sprzedaży Grupy EM&F liczyła 751 punktów o łącznej powierzchni netto 318,253 mkw. (w tym m.in. takich marek jak: Empik, Smyk, Esprit, GAP, Aldo, River Island, Wallis, Mexx, Peacocks, New Look oraz sieci szkół językowych Speak Up i empik school).

 

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016