Zielona Góra: poszukiwania inwestora centrum handlowego

Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada Realty

Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada Realty

Na terenie Zielonej Góry jest do zagospodarowania około 30 hektarów gruntu „Na Olimpie”, na których mogą powstać obiekty handlowe o powierzchni zabudowy powyżej 2 tys. mkw. Właścicielem dużej części tych terenów jest Zielona Góra, gmina  o statusie miejskim.

Chodzi o obszar zlokalizowany w północno – zachodniej części miasta, położony bezpośrednio przy głównej obwodnicy miasta (ul. Trasa Północna), łączącej zachodnią i północną część Zielonej Góry. Przez działkę przebiega sieć energetyczna oraz odcinki sieci kanalizacyjnej. Teren ten jest częściowo zalesiony. W okolicy funkcjonuje Auchan i market budowlany Leroy Merlin.

Inwestorzy zainteresowani tą nieruchomością mogą otrzymać szczegółowe informacje w wydziale Przedsiębiorczości i działalności gospodarczej urzędu miejskiego w Zielonej Górze.

Zielona Góra to miasto o powierzchni ok. 60 kilometrów kwadratowych położone w środkowozachodniej części Polski i liczące około 120 tys. mieszkańców. Wspólnie z Nową Solą i Sulechowem tworzy „Lubuskie Trójmiasto”. Kilkadziesiąt kilometrów na zachód znajduje się kilka przejść granicznych z Niemcami.
 

Reklama

Galeria Jurajska