Neinver Polska: nowy Business Development Manager

Echo Investment liderem na GPW

Echo Investment liderem na GPW

Adam Janus dołączył do Neinver Polska, obejmując stanowisko Business Development Managera. Będzie on odpowiadał za pozyskiwanie nowych projektów inwestycyjnych i dostosowanie portfela gruntów należących do firmy, do strategii rozwoju w Polsce.

Adam Janus ma kilkunastoletnie doświadczenie w branży nieruchomości. Przez ostatnie lata pracował w Global Partners, gdzie jako Development Director odpowiadał za współpracę z inwestorami, koordynował prace grup projektowych, a także brał udział w tworzeniu funduszy typu private equity. Wcześniej przez 5 lat pracował w TK Development A/S, gdzie na stanowisku Development Managera zajmował się m.in. analizą i pozyskiwaniem gruntów pod inwestycje komercyjne, nadzorował procedury prawne oraz koordynował procesy inwestycyjne na różnych etapach rozwoju.

– Stanowisko Business Development Manager jest jednym z najważniejszych w strukturze naszej firmy na polskim rynku, który pozostaje kluczowym dla rozwoju grupy Neinver w Europie. Rynek, na którym działamy, wciąż się zmienia, dlatego potrzebujemy najlepszych specjalistów, dzięki którym pozycja Neinver będzie się stale umacniać – mówi Barbara Topolska, Dyrektor Generalna Neinver Polska.

Neinver jest jedną z czołowych firm działających na europejskim rynku nieruchomości. Spółka jest inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości. Posiada doświadczenie w najważniejszych sektorach branży nieruchomości, obecnie działa w sześciu krajach: w Hiszpanii, Niemczech , we Włoszech, Polsce, Francji i Portugalii. Neinver zarządza IRUS European Retail Property Fund, który jest jednym z największych prywatnych paneuropejskich funduszy na rynku nieruchomości.

W Polsce Neinver obecny jest od 2000 roku. Firma wybudowała dotychczas 158 500 mkw. powierzchni handlowej, a w portfolio nowopowstających obiektów w Polsce znajduje się około 250 000 mkw. powierzchni handlowej, biurowej i przestrzeni publicznej. W 2002 Neinver uruchomił pierwsze w kraju centrum outlet Factory Warszawa Ursus. W 2007 powstała Galerii Malta – największe centrum handlowo-rozrywkowe w zachodniej Polsce – za realizację której firma otrzymała tytuł „Budowa Roku”. W 2008 Neinver zrealizował autorską koncepcję Futura Park, łączącą centrum outlet z tradycyjnym parkiem handlowym we Wrocławiu. Otwierając w 2011 roku Futura Park Kraków, spółka połączyła oba koncepty sprzedażowe pod jednym dachem. Krakowski Futura Park to pierwszy w Polsce istniejący kompleks handlowy z certyfikatem BREEAM, potwierdzającym najwyższe standardy ekologiczne budynku.

Od 2009 roku Neinver realizuje największy z dotychczasowych projektów – rewitalizację centrum Katowic. Inwestycja obejmuje budowę nowego dworca kolejowego oraz układu komunikacyjnego wokół, budowę Galerii Katowickiej i budynku biurowego, a także podziemnego dworca autobusowego.

 

Tagi:

Reklama

Galeria Jurajska