Arkady: Rank Progress zainteresowany projektem Alchemii

Rewitalizacja ArtNorblin zakłada zachowanie 11 budynków

Rewitalizacja ArtNorblin zakłada zachowanie 11 budynków

Zarząd spółki Arkady poinformował, że znalazł partnera do realizacji wielofunkcyjnego kompleksu, który ma powstać w centrum Lublina. Alchemia o 24,7 tys. mkw. powierzchni najmu ma zostać zbudowana w partnerstwie z firmą Rank Progress.

Cieszymy się, że firma Rank Progress chce zostać partnerem naszego projektu, rozmowy są bliskie finalizacji – potwierdza Andrzej Wilczewski, prezes Zarządu
Arkady Sp. z o.o.

 

Niezależnie od negocjacji z firmą Rank Progress, inwestor Alchemii przygotowuje się do odkupienia
od miasta udziałów w nieruchomości przy Olejnej 8 i przekazania gminie swojej nieruchomości przy
ul. Łęczyńskiej 56. Inwestor zadeklarował chęć nabycia tych udziałów, gdyż jest to niezbędne
do uzyskania pozwolenia na budowę staromiejskiej części Alchemii. Kamienica przy Olejnej 8 jest również istotna z tego względu, że pod nią planowane jest przejście podziemne łączące część śródmiejską i staromiejską kompleksu.

– W terminie wskazanym przez miasto podpiszemy akt notarialny . Kolejnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę staromiejskiej części kompleksu Alchemia – dodaje Andrzej Wilczewski.

Alchemia to kompleks handlowo-parkingowy, który będzie realizowany przez Arkady Sp. z o.o.
w ścisłym centrum Lublina. Obiekt będzie składał się z dwóch części: śródmiejskiej (pomiędzy ulicami: Świętoduską, Lubartowską i Bajkowskiego) i staromiejskiej (w kwartale ulic Bramowa-Olejna-Szambelańska). W skład pierwszej z nich wchodzi podziemny parking na prawie 1000 miejsc postojowych oraz sklepy i gastronomia. W części staromiejskiej znajdą się punkty handlowe
i usługowe. Obie części ma połączyć przejście podziemne pod ulicą Lubartowską. W Alchemii powierzchnia najmu zajmie ponad 24 tys. mkw.

 

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016