Seiyu: nowe salony Muji w 2013 roku

mec. Robert Szczepanek Causa Finita Commercial Real Estate Law Firm

mec. Robert Szczepanek Causa Finita Commercial Real Estate Law Firm

Pierwszy sklep marki Muji oferującej japońskie przedmioty użytku codziennego oraz odzież został otwarty 25 marca 2010 roku w CH Arkadia w Warszawie. Asortyment warszawskiego sklepu zajmującego powierzchnię 300 mkw., liczy sobie około 2 tys. produktów. Sieć Muji nie planuje, podobnie jak w roku ubiegłym, otwarcia kolejnych salonów w Polsce w 2012 roku.

– W tym roku nie będzie to możliwe, ale planowany jest dalszy rozwój firmy. Zależy nam głównie na współpracy na zasadzie franczyzy. Aktualnie poszukujemy dogodnych powierzchni handlowych mierzących około 300 mkw. w dużych miastach: Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Prawdopodobnie nowe salony zostaną otwarte w 1013 roku – mówi Hanna Białoń z Muji Polska.

W salonie Muji w CH Arkadia można znaleźć artykuły papernicze, kuchenne, wyposażenia wnętrz, zabawki oraz ubrania. Produkty marki są proste, o neutralnej kolorystyce, funkcjonalne i odpowiednie na każdą okazję. Firma jest znana głównie z minimalistyczmych przedmiontów wyposażenie wnętrz, stworzonych w oparciu o filozofię „no logo”. Przedmioty Muji są anonimowe. Poza opakowaniem i metką cenową, nie zawierają żadnej informacji, która pozwalałaby na zidentyfikowanie marki. Muji Polska oferuje swój asortyment także za pośrednictwem sklepu internetowego.

Muji zostało założone w 1980 roku przez japoński koncern Seiyu. Nazwa Muji powstała z połączenia dwóch zwrotów – japońskiego określenia “Mujirushi” (bez marki) oraz „Ryohin” (wysoka jakość). Główne założenie firmy zakłada oferowanie konsumentom na całym świecie doskonale zaprojektowanych produktów codziennego użytku, o dobrej jakości i przystępnych cenach. Muji skieruje ofertę do wybranej grupy wymagających, świadomych odbiorców, zwłaszcza tych, którzy podzielają rosnącą na całym świecie troskę o stan środowiska naturalnego. W ciągu niespełna 30 lat Muji stało się marką kultową, dostępną w największych centrach handlowych w dużych zachodnich miastach.

 

Tagi:

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016