P.A. Nova: dobre wyniki spółki w I kwartale 2012 roku

Tak będzie wyglądało Centrum Handlowo-Rozrywkowe ”Sukcesja”

Tak będzie wyglądało Centrum Handlowo-Rozrywkowe ”Sukcesja”

P.A. Nova SA poinformowała, że przychody netto spółki w I kwartale 2012 roku przekroczyły 36 mln zł i były o ponad 1 mln zł wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie 2011 roku. Zysk netto grupy w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2012 przekroczył 5 mln zł i był wyższy niż rok wcześniej, kiedy wyniósł 4,3 mln zł.

Wiceprezes spółki Jarosław Broda poinformował, że wartość podpisanych przez P.A. Nova kontraktów na działalność budowlano-deweloperską na 2013 rok wynosi obecnie 112 mln zł, a przychody z najmu w 2013 roku powinny wynieść ok. 44 mln zł .

W 2012 roku wartość portfela kontraktów spółki ma przekroczyć  200 mln. zł, a przychody z najmu szacowane są na 26 mln zł.

W skład Grupy Kapitałowej P.A. Nova SA wchodzą między innymi:  San Development sp. z o.o., Park Handlowy Chorzów sp. z o.o. oraz Odrzańskie Ogrody sp. z o.o. Spółka ma także udziały w  GC.Nova sp. z o.o.

P.A. Nova specjalizuje sie w  kompleksowej realizacji inwestycji budowlanych na terenie całego kraju. W skład spółki wchodzą takie działy jak: deweloperski  odpowiedzialny za ekspansję i inwestycje, budowlano-wykonawczy, projektowo- architektoniczno- urbanistyczny. Taka struktura pozwala na realizację i obsługę procesu budowlanego, począwszy od pozyskania nieruchomości gruntowych, poprzez wykonanie projektu, uzyskanie pozwolenia na budowę, a kończąc na oddaniu gotowego obiektu inwestorowi. P.A. Nova rozwija też działalność polegającą na wynajmie powierzchni komercyjnych we własnych centrach handlowych. Obecnie spółka buduje głównie tego typu obiekty.
 

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016