Echo Investment: rozważamy możliwości zagospodarowania byłego hotelu Cracovia

Wizualizacja Pasażu Grunwaldzkiego

Wizualizacja Pasażu Grunwaldzkiego

Przedstawiciele firmy Echo Investment, poinformowali redakcję Retailnet.pl, że na razie nie zapadła żadna decyzja dotycząca przyszłości budynku po byłym hotelu Cracovia w Krakowie. Jedną z możliwości rozpatrywanych przez inwestora jest stworzenie tam centrum handlowo-usługowego – taką funkcję w latach świetności hotelu pełnił jego parter.

Echo Investment analizuje również możliwości wprowadzenia w miejscu byłego hotelu Cracovia innych funkcji: biurowej, gastronomicznej czy rozrywkowej. Echo Investment dementuje informacje medialne jakoby decyzja dotycząca przyszłości budynku po byłym hotelu Cracovia już zapadła.

Spółka Echo Investment w 2011 roku kupiła od firmy Orbis SA były hotel Cracovia, zlokalizowany przy ul. Marszałka Ferdinanda Focha 1. Umowa między stronami uniemożliwia otwarcie  hotelu w budynku po Cracovii przez 10 lat.

Echo Investment to spółka z polskim kapitałem, jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich. Zrealizowała dotąd w Polsce ponad 90 projektów o łącznej powierzchni przekraczającej 800 tys. mkw. Prowadzi też inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. W Polsce wybudowała m.in. centra handlowe Echo w Tarnowie, Kielcach, Świetochłowicach, Łodzi i Bełchatowie, a także Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu oraz CH Galaxy w Szczecinie.
 

Reklama

Galeria Jurajska