Krzysztof Giemza, Echo Investment: rynek centrów handlowych jest nasycony inwestycjami

Krzysztofa Giemza, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment

Krzysztofa Giemza, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment

Inwestycje na rynku centrów handlowych są dziś znacznie trudniejsze niż w ostatnich latach. By osiagnąć sukces trzeba mieć nie tylko dobry pomysł, ale też odwagę by podjąć ryzyko jego realizacji- podkreśla Krzysztofa Giemza, dyrektor Działu Centrów Handlowych w Echo Investment SA.

– Spodziewaliśmy się, że ten rok będzie trudniejszym okresem dla deweloperów, ale także czasem pełnym wyzwań, który obecnych graczy na trudnym rynku zmusi do wyjątkowej kreatywności. Mamy sytuację, w której nastąpiło nasycenie się w rynku i przez to w dużej mierze pola aktywności deweloperów są ograniczone. Dlatego też funkcjonowanie i planowanie centrów handlowych wymaga obecnie jeszcze większego wysiłku, pomysłowości i podejmowania większych ryzyk ze strony deweloperów i inwestorów – mówi  Krzysztof Giemza, dyrektor Działu Centrów Handlowych w Echo Investment SA. – Echo Investment realizuje projekty z atrakcyjnymi marżami, które cieszą się dużym zainteresowaniem rynku i sektora bankowego. Dziś szansę na sukces mają przede wszystkim doświadczeni gracze oferujący najlepsze produkty, co potwierdził rynek w stosunku do naszej firmy weryfikując nas pozytywnie.

Echo Investment SA. to spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1996 roku. W swoim portfolio Echo Investment posiada 20 zrealizowanych centrów handlowych.

 

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016