GTC: blisko pół miliarda zł z emisji akcji

Wizualizacja Galerii Kazimierz

Wizualizacja Galerii Kazimierz

Zapisy na akcje Globe Trade Centre dwukrotnie przekroczyły liczbę oferowanych udziałów. Liczba akcji objętych subskrypcją to 100 mln akcji serii I. Zarząd spółki poinformował, że firma pozyskała  z emisji na warszawskiej giełdzie 445 mln zł. Przedstawiciele spółki szacują, że dodatkowo poniosą koszty emisji w wysokości ok. 9 mln zł netto.

Jak już informowaliśmy, spółka zamierza przeznaczyć około 80–100 proc. wpływów z oferty na poprawę struktury kapitałowej poprzez spłatę części swojego zadłużenia. Ostateczna kwota będzie zależeć od dostępności środków finansowych z innych źródeł, w tym ze sprzedaży aktywów i wpływów z nowych kredytów na realizację projektów. – Część wpływów z oferty może zostać wykorzystana do sfinansowania projektów realizowanych obecnie, jak i przyszłych inwestycji, w szczególności, centrów handlowych Galeria Wilanów i Galeria Białołęka w Warszawie – powiedział Alain Ickovics, przewodniczący rady nadzorczej GTC.

GTC to firma deweloperska działająca na terenie regionu Europy Środkowo- i Południowo-Wschodniej. Portfolio spółki stanowi blisko 850 tys. mkw. wybudowanej powierzchni najmu netto i około 290 tys. mkw. powierzchni mieszkalnej.
 

Tagi:

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016