Agata Meble: rozmowy o rozwoju sieci sklepów na Shopping Center Forum 2012

Salon sieci Agata Meble

Salon sieci Agata Meble

Powierzchnia handlowa salonów Agata Meble wynosi ponad 160 tys. mkw. Składa się na nią powierzchnia 16 obiektów handlowych: w Katowicach, Gliwicach, Bielsku-Białej, Rybniku, dwa salony w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Opolu, Kaliszu, Płocku, Gdańsku, Słupsku oraz Wałbrzychu. Przedstawiciele firmy Agata Meble będą obecni podczas Shopping Center Forum. Więcej informacji na temat najemców biorących udział w Forum na stronie www.scf2012.retailnet.pl.

Placówki firmy znajdują się głównie na terenie parków handlowych. Firma posiada dwa magazyny centralne i zatrudnia około 1200 pracowników. Agata Meble jest jednym z największych w Polsce importerów mebli oraz dodatków wyposażenia wnętrz z całego świata.

Agata Meble to firma z polskim kapitałem i o polskich korzeniach. Historia firmy rozpoczęła się w roku 1952 od utworzenia przedsiębiorstwa Bytomskie Fabryki Mebli. W jego skład weszły zakłady państwowe położone w rejonie Górnego Śląska. Od czerwca 1994 roku przedsiębiorstwo państwowe przekształciło się w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa i zmieniło nazwę na Katowickie Przedsiębiorstwo Meblowe Agata Spółka Akcyjna siedzibą w Katowicach. W chwili obecnej po zakupie akcji firmy od Skarbu Państwa 100 proc. akcji należy do osób fizycznych. Od prywatyzacji Agata Meble postanowiło kontynuować swój rozwój w oparciu o wielkopowierzchniowe centra handlowe.
Katowickie Przedsiębiorstwo Meblowe Agata jest generalnym przedstawicielem marek Red Apple i Spazio Bello na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016