Inter Ikea: konflikt z najemcami CH Port Łódź

Grupa najemców centrum handlowego Port Łódź zdecydowała się opuścić galerię ponieważ ich zdaniem zarządca nie dotrzymał zawartych umów. Skarżą się oni na warunki techniczne, źle organizowane kampanie reklamowe, a w rezultacie na brak klientów w obiekcie.

Jeden z wynajmujących– informuje dziennik Rzeczpospolita- zrezygnował np. z lokalu po zbagatelizowaniu jego uwag dotyczących zepsutej wentylacji i reklamy zasłaniającej lokal. Jak pisze dziennik-  najemcom nie podobają się także organizowane akcje marketingowe, które są odtwórcze i nie potrafią przyciągnąć klientów.

Najemcy, którzy opuścili centrum handlowe informują, że będą dochodzić swoich praw w sądzie, ponieważ właściciel obiektu Inter Ikea nałożyła na nich kary umowne w związku z zerwaniem wcześniej umów najmu.

– Przede wszystkim chciałabym podkreślić, że właściciel Portu Łódź ma dobre relacje z najemcami centrum. Jest z nimi w ciągłym kontakcie i indywidualnie podchodzi do każdego z nich. Jest kilku byłych najemców, którzy zgłaszają zastrzeżenia. W naszej opinii są to ci najemcy, którzy nie wywiązywali się z zawartych z nami umów. Jest to śladowy procent wszystkich najemców, którzy byli, bądź są związani z Portem Łodź – wyjaśnia Izabela Sawicka, PR manager Inter Ikea Centre Polska SA.

– Podczas otwarcia Centrum Handlowego Port Łódź działało wiele sklepów znanych i lubianych, polskich i zagranicznych marek odzieżowych, m.in.: Zara, Bershka, Stradivarius, Pull & Bear, Tatum, Solar, Cubus, Orsay, New Yorker, Intimissimi, Calzedonia, Benetton, H&M i wiele innych. Po kilku, bądź kilkunastu dniach otworzyły się kolejne, m.in: Bata, Kazar, Reserved i inne. Oprócz marek modowych, w dniu otwarcia funkcjonowały już takie sklepy jak: Saturn, Empik, czy Komputronik. W sumie działało 116 lokali – odpiera zarzuty niezadowolonych najemców Izabela Sawicka.

– Niewielka cześć powierzchni rzeczywiście w dzień otwarcia była niewynajęta. Jednak jest to dość typowa sytuacja rynkowa, zwłaszcza w tak dużym centrum. Aranżacja centrum była wykończona od samego początku funkcjonowania centrum. Po otwarciu centrum prowadzone były jedynie prace wykończeniowe terenów zielonych na Patio, ale nie wpływało to w żaden sposób na funkcjonowanie obiektu. Patio jest miejscem, gdzie odbywają się koncerty i eventy dla całych rodzin, głównie w okresie wiosenno-letnim. W pierwszym roku funkcjonowania było w tym miejscu również lodowisko. Patio jest oszklone tak, jak było to zaplanowane w pierwotnych planach architektonicznych – dodaje PR manager Inter Ikea Centre Polska SA. 

Centrum Handlowe Port Łódź należy do Inter Ikea Centre Group Poland. Całkowita powierzchnia galerii wynosi około 130 tys. mkw., a powierzchnia najmu to 103 tys. mkw. Na terenie obiektu znajduje się sklep Ikea, Leroy Merlin, Saturn, supermarket Piotr i Paweł oraz około 150 sklepów m.in. Marks & Spencer, CCC, Humanic, Go Sport, Adidas, Nike.

Inter Ikea Centre Polska SA jest właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz dwóch w Warszawie. Obecnie firma prowadzi prace koncepcyjne związane z budową centrum handlowego w Lublinie oraz rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu i Centrum Handlowego Franowo w Poznaniu.
 

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016