Małpka Express: 50 sklepów otwartych w 2012 roku

Sklep Małpka Express

Sklep Małpka Express

Od marcowego debiutu na rynku, na terenie 11 województw otwarto łącznie 50 sklepów pod szyldem Małpka Express. Obecnie najwięcej placówek funkcjonuje w Wielkopolsce.

Pierwszy sklep w ramach ogólnopolskiej sieci convenience Małpka Express został otwarty w Szczecinie – Warzymicach 17 marca 2012 roku. Od tamtej pory na rynku przybyło jeszcze 49 placówek, z czego aż 16 w grudniu.

Obecnie Małpki Express są zlokalizowane na terenie województw: zachodniopomorskiego, śląskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego, opolskiego, łódzkiego, pomorskiego, warmińsko – mazurskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego. Najwięcej sklepów otwarto dotychczas w Wielkopolsce – działa tam 16 placówek.

Połowa punktów otwartych w 2012 roku mieści się w pasażach handlowych Czerwona Torebka. Pozostałe funkcjonują głównie na terenie centrów miast, m.in. w Poznaniu, Łodzi czy Wrocławiu, a także w mniejszych miejscowościach jak Skórzewo czy Borówiec. Powierzchnia sprzedażowa największego czynnego sklepu ma blisko 150 mkw. Sala sprzedaży sklepów Małpka Express zlokalizowanych w Czerwonych Torebkach wynosi zazwyczaj ok. 85 mkw.

Małpka Express to format convenience, który umożliwia robienie szybkich zakupów. Sklepy należące do sieci oferują asortyment spożywczo–monopolowy. Sieć należy do firmy Małpka SA.

 

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016