CBRE Global Investors: rusza rozbudowa elbląskich Ogrodów

Wizualizacja CH Ogrody

Wizualizacja CH Ogrody

Spółka PORR Polska będzie wykonawcą pierwszego etapu rozbudowy Centrum Handlowego Ogrody, którego inwestorem jest CBRE Global Investors. Prace rozpoczną się już 1 lutego i będą trwały do końca kwietnia 2013 roku. Ogrody po zakończeniu rozbudowy powiększą się ponad dwukrotnie – do ok. 40 tys. mkw.

Celem pierwszego etapu prac będzie zmodernizowanie części dotychczasowej bryły centrum. Będzie to w dużej mierze przygotowanie nowego, większego lokalu dla sklepu RTV Euro AGD, który pozostaje czynny w dotychczasowym miejscu. Do czasu rozpoczęcia kolejnego etapu rozbudowy inwestor nie przewiduje znaczących utrudnień dla klientów Ogrodów, w tym zmian w liczbie i dostępności miejsc parkingowych oraz komunikacji wewnątrz centrum.

CH Ogrody to jeden z pierwszych w naszym kraju projektów wykorzystania potencjału i podnoszenia wartości centrów handlowych pierwszej generacji poprzez ich przekształcanie w nowoczesne i wielofunkcyjne obiekty. Taka tendencja od dłuższego czasu jest widoczna na światowych rynkach. Działania remodellingowe wiążą się m.in. z umożliwieniem debiutu znanym markom sieciowym na elbląskim rynku, czego, jak pokazują badania rynkowe przeprowadzone na zlecenie inwestora, mieszkańcy tego miasta oczekują. Rozbudowa i modernizacja Ogrodów do standardu nowoczesnego obiektu wielofunkcyjnego to również przekształcenie go w centrum pobytowe, co wiąże się m.in. z wzbogaceniem oferty rozrywkowej, np. poprzez otwarcie wielosalowego kina.

Obiekt jest już w ponad połowie wynajęty. Prowadzone są rozmowy ze wszystkimi wiodącymi na rynku markami. W nowych Ogrodach znajdą się między innymi Carrefour, salony marek należących do grupy LPP, New Yorker, RTV Euro AGD, Deichmann, Rossmann czy Orsay, a także multipleks oraz liczne restauracje i kawiarnie.

Powierzchnia najmu zmodernizowanych i powiększonych Ogrodów wyniesie ok. 40 tys. mkw. Na dwóch poziomach zostanie zlokalizowanych ponad 130 sklepów i punktów usługowych, czyli o 75 więcej niż dzisiaj. Obecny otwarty parking naziemny zostanie zabudowany i zastąpiony parkingiem 3-poziomowym liczacym ok. 1 tys. miejsc.

Inwestorem projektu jest spółka CBRE Global Investors, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe. Komercjalizację wspiera także CBRE. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA.

PORR Polska SA jest częścią wiodącego europejskiego koncernu budowlanego z siedzibą w Austrii. W Polsce firma ma w swoim portfolio realizację m.in. takich projektów, jak: Galeria Słoneczna w Radomiu, rozbudowa centrum handlowego Magnolia Park we Wrocławiu, siedziba koncernu Agora czy hotel InterContinental w Warszawie.

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016