Galeria S ma spełnić marzenia mieszkańców Siedlec i regionu

Galeria S wideo

– W Galerii S znajdą się te wszystkie marki, o których marzą siedlczanie i mieszkańcy regionu siedleckiego – powiedział w wywiadzie dla portalu Retailnet Konstanty Strus, właściciel Przedsiębiorstwa Budowlanego Konstanty Strus.

Galeria S w Siedlcach ma być miejscem, w którym będzie można nie tylko zrobić zakupy, ale też przyjemnie spędzić czas z całą rodziną. Dlatego tak ważną rolę ma odegrać food court z pierwszą w Siedlcach restauracją McDonald’s. Rozrywkę ma dostarczyć także kolejny najemca – kino Helios. Jeśli natomiast chodzi o sklepy, to w Galerii S znajdą się te wszystkie marki, które w takim miejscu być powinny, podkreślił nasz rozmówca. Wśród najemców będą więc między innymi: 2-poziomowy sklep sieci H&M oraz grupa LPP ze wszystkimi swoimi markami – 2-poziomowy salon Reserved, sklepy Cropp, House, Mohito, Sinsay i Home&You. Grupa LPP podpisała umowy najmu na łączną powierzchnię około 3500 mkw. W Galerii S będzie także supermarket Stokrotka,  sklepy CCC, Rossmann, Adidas, Nike, Puma, Wrangler, Levi’s, Big Star, Yes, a także Coffee Club, Grycan i wiele innych.

Galeria S skomercjalizowana jest w ponad 80 procentach. Całkowita powierzchnia najmu wyniesie 34 tys. mkw. Na parkingu znajdzie się 850 miejsc dla klientów. Obiekt budowany jest w ścisłym centrum Siedlec u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wojskowej. Same Siedlce mają ok. 80 tys. mieszkańców, ale inwestor liczy na 300 tysięcy mieszkańców całego regionu, w którym  brakuje podobnych obiektów handlowych. Otwarcie zaplanowano na listopad 2013 roku.

Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus na polskim rynku działa od ponad 20 lat. Początkowo firma zajmowała się głównie budownictwem mieszkaniowym. Teraz PB Konstanty Strus prowadzi dwie inwestycje na rynku centrów handlowych. Pierwsza to wspomniana Galeria S w Siedlcach, druga to Galeria Jurowiecka w Białymstoku. Projekty architektoniczne obu obiektów przygotowała pracownia Bulak Projekt. Za komercjalizację odpowiada firma Aspenn.

Galeria S zostanie zaprezentowana podczas marcowej edycji Shopping Center Forum 2013. To największe spotkanie najemców i deweloperów centrów handlowych w Polsce. 7 marca 2013 roku w hotelu Hilton w Warszawie spotka się 600 osób mających decydujący wpływ na ten rynek. Więcej informacji na temat Forum znajduje się na stronie www.scf.retailnet.pl

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016