Leroy Merlin: wiosną otwarcie 44. sklepu

Leroy Merlin

Leroy Merlin

Nowy sklep sieci marketów budowlano-dekoracyjnych Leroy Merlin niebawem ruszy w Płocku. Nowy sklep będzie jednym z największych marketów sieci w Polsce.

Płocki Leroy Merlin będzie miał 10 tys. mkw. powierzchni. Sklep powstanie wraz z innym obiektem handlowym w pobliżu trasy Księdza Jerzego Popiełuszki. Market zajmie działkę o powierzchni blisko 5 ha. Do dyspozycji klientów przewidziano  550 miejsc parkingowych.

– Leroy Merlin to nie tylko handel, ale także usługi, np. montażu. W związku z tym planujemy nawiązanie współpracy z lokalnymi fachowcami, z których usług będą mogli korzystać nasi klienci – mówi Paweł Bukowczyk, dyrektor sklepu w Płocku.

Nowy market będzie miał blisko 10 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni zadaszonej oraz 2 tysiące metrów powierzchni zewnętrznej z przeznaczeniem na ogród. Będzie to jeden z największych marketów Leroy Merlin w Polsce.

Średnia wielkość sklepów otwieranych przez Leroy Merlin to 8 tysięcy metrów kwadratowych. Największy w Polsce Gigamarket należący do Leroy Merlin  ma ponad 18 tys. metrów kwadratowych powierzchni sprzedażowej.

Firma Leroy Merlin rozpoczęła działalność w roku 1923 we Francji. Od 1979 jest stowarzyszona z rodzinną grupą finansową Association Familiale Mulliez (AFM). W 2006 r. z firm branży budowlanej, które należały do AFM, utworzono Groupe Adeo. Obecnie jest to drugi w Europie i czwarty na świecie dystrybutor w tej branży.

W skład Groupe Adeo wchodzą duże sklepy budowlano-dekoracyjne – Leroy Merlin, małej i średniej wielkości sklepy (AKI, Bricocenter, Weldom), sklepy-składy (Bricoman, Bricomart) i inne (DomPro, Zodio Kbane).

W Polsce firma Leroy Merlin rozpoczęła działalność w 1994 roku, a w 1996 otworzyła pierwszy market w Piasecznie pod Warszawą. Swoje sklepy na polskim rynku lokuje w dużych i średnich miastach. Ponad 80 proc. towarów oferowanych w sklepach Leroy Merlin pochodzi od polskich producentów i dystrybutorów.

Reklama

Atrium Promenada 20.05-03.06.16