Action: e-commerce lokomotywą wzrostu

Wizualizacja Parku Handlowego Franowo

Wizualizacja Parku Handlowego Franowo

W pierwszym kwartale 2013 roku Grupa Kapitałowa Action SA osiągnęła 1 131 910 tys. zł przychodów ze sprzedaży i 15 027 tys. zł zysku netto, czyli odpowiednio o 43,7 proc. i 35,3 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Wyniki wypracowane przez Grupę w okresie od stycznia do marca 2013 r. to, jak poinformowali przedstawiciele spółki, zasługa rozwoju nowych projektów biznesowych i wzrostu sprzedaży na rynku krajowym i zagranicznym.

I kwartał zaowocował znaczącym zwiększeniem bazy klientów zagranicznych i krajowych, co jest konsekwencją intensyfikacji działań na rzecz budowania jeszcze efektywniejszych relacji biznesowych. Wzrosła również sprzedaż w kanale subdystrybucyjnym i w przetargach – poinformowano w komunikacie.

– Wyniki pierwszego kwartału 2013 pokazują, że sprawna i wydajna logistyka jest jednym z głównych narzędzi umożliwiających wykorzystanie efektu skali. Trwa właśnie rozbudowa naszego magazynu w Zamieniu, który ze względu na dynamiczny rozwój grupy zyska dodatkowe 11 tys. mkw. Dzięki temu nasza pozycja negocjacyjna jest silniejsza, co znacznie ułatwia nam np. podpisywanie nowych umów dystrybucyjnych i rozwijanie nowych projektów biznesowych. Na każdym kroku walczymy nie tylko o wzrost sprzedaży, ale i o marże. Jak pokazują dane porównawcze pod tym względem udaje nam się osiągać dobre wyniki – powiedział Piotr Bieliński, prezes zarządu Action SA.

– Ogłosiliśmy wyniki za pierwsze trzy miesiące 2013 r., które wzmocniły poczucie, że nasz biznes jest w bardzo dobrej kondycji. Przed nami trzy kwartały wytężonej pracy, mamy kilka nowych pomysłów, spójnych ze strategią. Szacujemy, że dynamika wzrostu w bieżącym roku pozostanie dwucyfrowa. Jednym z ważnych elementów wzrostu Grupy będzie kanał e-commerce, w którym tylko Sferis zanotował ponad 63 proc. wzrost sprzedaży w I kwartale br.  – dodaje Piotr Bieliński

Biorąc pod uwagę dynamikę i wyniki wypracowane w pierwszym kwartale 2013 r. oraz potencjał realizowanych projektów, zarząd spółki zdecydował się na publikację prognozy finansowej na 2013 rok w odniesieniu do Grupy Kapitałowej Action SA.

Prognoza zakłada realizację zysku netto w wysokości 54 855 tys. zł oraz przychodów ze sprzedaży na poziomie 4 218 737 tys. zł, to odpowiednio o 13,5 proc. i 20 proc. więcej w porównaniu do wyników osiągniętych przez GK w 2012 roku. Grupa będzie w dalszym ciągu realizowała strategię opartą na zwiększeniu aktywności w każdym z kanałów dystrybucji, intensyfikacji planów sprzedaży, rozwijaniu nowych wysokomarżowych projektów i zachowaniu dyscypliny kosztowej.

Action SA jest jednym z największych dystrybutorów sprzętu IT, RTV/AGD w Polsce. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2006 roku.

Spółka Action na koniec marca 2013 roku posiadała 192 punkty sprzedaży detalicznej, w tym 118 salonów partnerskich (vs. 82 na koniec marca 2012), 26 salonów własnych (vs. 31 na koniec marca 2012) oraz 48 wysp handlowych (vs. 54 na koniec marca 2012).

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016