Bagatt: Włosi będą dalej rozwijać sieć w Polsce

Kolekcja Bagatt

Kolekcja Bagatt

Firma obuwnicza Bagatt posiada obecnie w Polsce 4 salony własne znajdujące się w centrach handlowych, w tym jeden sklep outletowy. Bagatt umożliwia współpracę w systemie franczyzowm. Do tej pory w Polsce działają 4 salony oparte o franczyzę.

– Za otwarcia salonów własnych w centrach handlowych odpowiada centrala we Włoszech. Obecnie firma obserwuje wciąż zmieniający się rynek retail w Polsce. Bardzo możliwe, że jeszcze w tym roku zostaną uruchomione nowe salony, ale nie chcemy obecnie informować o szczegółach. Możliwe też, że kolejne sklepy będą otwierane dopiero w przyszłym roku – mówi w rozmowie z Retailnet Kamila Sobczyk, manager firmy Bagatt w Łodzi.

– Dotychczas działające sklepy mierzą około 70 metrów kawadratowych. Kolejne, zarówno własne, jak i franczyzowe również będą otwierane w podobnym metrażu. Firma zainteresowana jest przede wszystkim lokalami w centrach handlowych znajdujących się w największych miastach Polski – dodaje.

Firma obuwnicza Bagatt stworzyła konkurencyjny system franczyzowy. Od początku lat osiemdziesiątych poprzez współpracę franczyzową konsekwentnie buduje sieć sklepów na świecie.

Bagatt oferuje każdemu partnerowi system usług ułatwiających organizację nowego punktu sprzedaży, a także pomaga w ocenie miejsca, w którym planowane jest otwarcie nowego sklepu. Firma dokonuje analizy sytuacji rynkowej i istniejącej konkurencji. Opracowuje też dla każdego nowego klienta dostosowany do jego specyfiki biznes plan.

Specjaliści od visulal merchadising przeprowadzają szkolenie personelu i uczą nowoczesnych technik sprzedaży. Dzięki własnemu systemowi informatycznemu /software opracowanemu przez Bagatt firma monitoruje stany magazynowe, prowadzi statystykę sprzedaży i zapewnia szybką komunikację z naszą centralą.

Aby otworzyć sklep franczyzowy Bagatt wymagany jest lokal o powierzchni od 70 do 150 mkw. w mieście powyżej 40 tys. mieszkańców.

Tagi:

Reklama

Galeria Tomaszów 15-31.05.16