Znamy wartość Galerii Jurajskiej

Galeria Jurajska

Galeria Jurajska

Według analityków rynku szacunkowa wartość Galerii Jurajskiej w Częstochowie wynosi około 160 mln euro. Spółka Globe Trade Centre ostatnio podpisała przedwstępną umowę sprzedaży galerii z funduszem inwestycyjnym Heitman. – Stopa zwrotu ze sprzedaży Galerii Jurajskiej może wynieść od 7 proc. do 7,5 proc. Raczej nie jest osiągalny poziom poniżej 7 proc. dla obiektu, który nie jest zlokalizowany w jednym z 6 największych miast w Polsce – powiedział portalowi Retailnet Michał Ćwikliński, Director, Head of Investment w firmie Savills.

Nie wiadomo dokładnie czy Heitman kupi 100 proc. udziałów w Galerii Jurajskiej. Najczęściej inwestycje funduszu polegają na przejęciu 70 proc. udziałów w spółce celowej, a pozostałe 30 proc. pozostaje w rękach dewelopera. Tak było w przypadku Galerii Malta w Poznaniu, gdzie Heitman posiada obiekt razem z Neinver, czy wspólnej inwestycji z TK Development.

Ponadto trudno jest powiedzieć na co GTC przeznaczy pozyskaną kwotę z transakcji. Może na budowę galerii handlowej w Wilanowie i na Białołęce lub na spłatę zadłużenia spółki.

Powierzchnia całkowita Galerii Jurajskiej wynosi 130 tys. mkw., z czego 49 tys. mkw. to powierzchnia handlowo-rozrywkowa, która mieści 200 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych oraz wielosalowe kino Cinema City.

Swoje sklepy w Galerii Jurajskiej otworzyły m.in. Alma, Peek&Cloppenburg, grupa LPP (Reserved, Cropp, Home & You, House, Mohito), grupa Inditex (Zara, Bershka, Massimo Dutti, Stradivarius), C&A, Euro RTV AGD, Intersport, Empik, H&M, New Yorker, TK Maxx, Smyk, Rossmann, Sephora, Douglas, Promod, Trussardi, Apart oraz kino Cinema City. Do dyspozycji klientów jest wielopoziomowy parking mogący pomieścić ponad 2000 samochodów.

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016