Foot Fall drastycznie spada

Fashion House Outlet Centre w Sosnowcu

Fashion House Outlet Centre w Sosnowcu

FootFall Indeks Polska w tygodniu 03.06-09.06 2013 roku spadł o 6,0 proc. rok do roku oraz 11,0 proc. w porównaniu z poprzednim tygodniem i wyniósł 63,69 pkt. – podała firma Experian.

Skumulowany indeks traci 3,8 proc. w porównaniu do 2012 roku.

Analitycy jednak uspokajają, frekwencja w polskich centrach handlowych w maju była praktycznie taka sama jak rok temu.

– Biorąc pod uwagę wyjątkowo niesprzyjające dla handlu okoliczności z pierwszej połowy roku i wszechobecne informacje o trudnej sytuacji gospodarczej powtórzenie rezultatu sprzed roku należy uznać za bardzo dobry wynik. Przed nami ciekawy czerwiec. Ogromne znaczenie będzie miała pogoda. Jeśli nadal będzie zimno i mokro, to ciężko będzie utrzymać się na poziomie podobnym do zeszłorocznego – komentują analitycy spółki Experian.

Przypomnijmy, w tygodniu 27.05-02.06 wzrósł o 5,4 proc. w porównaniu z poprzednim tygodniem i wyniósł 71,55 pkt. W porównaniu rok do roku spadł o 1,1 proc. Skumulowany indeks traci 3,7 proc. w porównaniu do 2012 roku. Tendencję spadkową spowodowały, ulewne deszcze.

FootFall Indeks Polska przedstawia procentowe zmiany liczby odwiedzających wybrane centra handlowe na terenie Polski, co może służyć ocenie sprzedaży detalicznej.

Reklama

Galeria Jurajska