Wprowadzenie płatności mobilnych nie musi być trudne

Czytnik Payleven

Operator mobilnych płatności kartą payleven oraz program do fakturowania Fakturownia.pl rozpoczęły współpracę zmierzającą do zintegrowania obu aplikacji.

Payleven, łącząc smartfon lub tablet z niewielkim czytnikiem przez technologię Bluetooth, umożliwia przyjmowanie płatności kartą płatniczą bez stałych kosztów. Czytnik automatycznie komunikuje się z darmową aplikacją payleven na urządzeniach z systemem iOS oraz Android i umożliwia potwierdzanie transakcji kodem PIN. Prosty w obsłudze terminal akceptuje wszystkie karty VISA i MasterCard, czyli 99,9 proc. kart będących w polskim obiegu.

Fakturownia.pl to program do obsługi księgowej, w którym wystawienie faktury trwa 30 sekund. Oprócz opcji fakturowania użytkownicy mają podgląd na statusy płatności zobowiązań klientów, kontrolę stanów magazynowych oraz możliwość wystawiania dokumentów zewnętrznych i wewnętrznych w wielu wersjach językowych oraz walutach. Intuicyjny interfejs został stworzony z myślą o szybkim dostępie do najpotrzebniejszych funkcji.

Z okazji rozpoczęcia współpracy payleven i Fakturownia przygotowały specjalną ofertę dla klientów obu aplikacji. Klienci, którzy kupią terminal płatniczy payleven na stronie Fakturownia.pl, otrzymają w prezencie rok bezpłatnej subskrypcji Fakturowni. Dodatkowo payleven zwalnia klientów z ponoszenia opłat prowizyjnych (do wysokości 3 tys. zł obrotu) przez pierwszy miesiąc korzystania z terminala płatniczego.

W niedalekiej przyszłości planowana jest integracja obu systemów tak, aby klienci Fakturowni mogli przyjmować płatności kartą przez aplikację payleven. Wymiana danych pomiędzy aplikacjami – niezbędna do prawidłowej finalizacji transakcji – będzie odbywać się z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

– System Fakturowni pozwala na łączenie programu z aplikacjami, które mogą podnieść jego funkcjonalność. W wyniku współpracy z payleven nasi klienci otrzymają dodatkową opcję przyjmowania płatności kartą. Mobilność obu aplikacji umożliwi zarządzanie finansami bez względu na miejsce i bez konieczności produkowania nadmiernej ilości dokumentów – mówi Łukasz Korulczyk z Fakturownia.pl.

Cały proces będzie odbywał się online. Zarówno faktura jak i potwierdzenie transakcji będą przesyłane na wskazany adres mailowy klienta.

– Gdy użytkownik Fakturowni wybierze opcję „płatność kartą”, zostanie automatycznie przekierowany do aplikacji payleven, gdzie za pomocą terminala płatniczego Chip & PIN klient dokona płatności. Po zatwierdzeniu transakcji aplikacja automatycznie wraca do Fakturowni, gdzie pojawia się informacja o statusie płatności za daną fakturę – dodaje Maciej Kowalski z payleven.

Reklama

Galeria Jurajska