Kolejne sklepy w bydgoskiej galerii

Rozbudowana Galeria Pomorska

Rozbudowana Galeria Pomorska

Galeria Pomorska w Bydgoszczy rozszerza portfolio najemców o nowe marki. Swój sklep o powierzchni 640 mkw. z odzieżą i akcesoriami sportowymi otworzy Martes Sport. Do grona najemców galerii dołączy również 4F – marka mająca w swojej ofercie odzież, akcesoria i sprzęt sportowy, która zajmie lokal o powierzchni 114 mkw. oraz sklep z obuwiem damskim i dziecięcym marki Kornecki.

Galeria Pomorska jest jednym z największych i najbardziej popularnych centrów handlowo – rozrywkowych w Bydgoszczy. W obiekcie działa ok. 100 sklepów znanych międzynarodowych i polskich marek, takich jak H&M, Mohito, Reserved, KappAhl, Carry, CUBUS, Empik, Smyk, Orsay czy PROMOD, a także hipermarket Carrefour oraz sklep Euro RTV/AGD. Galeria może się również pochwalić rozwiniętą ofertą usługową, gastronomiczną oraz rozrywkową – w zeszłym roku w obiekcie powstało najnowocześniejsze w mieście, 7 – salowe kino Helios.

Galeria Pomorska, otwarta w 2003 roku, przechodzi obecnie przez proces gruntownej modernizacji. Niedługo rozpoczną się prace związane z rozbudową, w wyniku której powierzchnia najmu zwiększy się o dodatkowe 10 tys. mkw. Ponadto, właściciel – firma Resolution Property – stworzy dla wygody klientów wielopoziomowy parking. Pierwszy etap prac obejmujący przebudowę parkingu oraz nowego wejścia przy północno – zachodniej części galerii już się rozpoczął. Powierzchnia handlowa w nowo planowanej części galerii jest już wynajęta w 40 proc. grupie LPP (Reserved, House, Cropp, Sinsay, Home & You) oraz markom z grupy Inditex – Bershka, Stradivarius. Otwarcie nowej części obiektu planowane jest na I kw. 2015 roku.

– Rozbudowa, renowacja oraz rozszerzenie oferty handlowej przyczynią się do dalszego wzrostu popularności Galerii Pomorskiej zarówno wśród najemców, jak i klientów oraz umocnienia pozycji obiektu na handlowej mapie Bydgoszczy – powiedziała Marta Stańczak, konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Handlowych w firmie Jones Lang LaSalle, która odpowiada za proces rekomercjalizacji Galerii Pomorskiej.

Galeria Pomorska jest przykładem trendu przebudowy i rozbudowy opisanego przez Jones Lang LaSalle jako jeden ze strategicznych kierunków rozwoju polskiego rynku centrów handlowych w nadchodzących latach.

Galeria posiada hipermarket Carrefour, kino Helios oraz 100 sklepów i restauracji takich marek jak: H&M, Reserved, Cubus, Claire’s, Smyk, Empik, KappAhl, Takko, CCC, Douglas, Rossmann, Delta Sport, RTV Euro AGD, KFC oraz McDonald’s. Centrum położone jest przy ul. Fordońskiej 141. Rozbudowa Galerii Pomorskiej rozpoczęła się w czerwcu 2013 roku i potrwa do wiosny 2015. Informacje na temat rozbudowy włącznie z harmonogramem prac, wizualizacjami, postępami w komercjalizacji obiektu i zdjęciami z placu budowy można znaleźć na specjalnie utworzonej stronie internetowej.

Balmain Asset Management LLP zaprezentuje Galerie Pomorską przy stoisku nr 4,12 podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum.

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016