Szef ekspansji sieci KappAhl na SCF 2013

Mikael Andersson, Head of Expansion FI, PL, CZ KappAhl

Mikael Andersson, Head of Expansion FI, PL, CZ KappAhl

Uczestnikiem Shopping Center Forum 2013 Fall Edition będzie Mikael Andersson, który jest odpowiedzialny za rozwój sieci KappAhl na terenie Finlandii, Polski i Czech.

KappAhl to założona w 1953 roku, sieć sklepów odzieżowych obecnie posiadająca ponad 400 sklepów w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Polsce i Czechach. KappAhl oferuje odzież w przystępnych cenach dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Wszystkie ubrania tworzą projektanci firmowi. KappAhl to pierwsza sieć sklepów odzieżowych na świecie, która już w 1999 roku uzyskała certyfikat ekologiczny.

W roku rozliczeniowym 2011/2012 obroty firmy KappAhl osiągnęły prawie 4,6 miliarda koron. Firma KappAhl jest notowana na sztokholmskiej giełdzie Nasdaq OMX.

Salony KappAhl w Polsce zlokalizowane są w centrach handlowych większości dużych i średnich miast. Spółka otwiera sklepy o powierzchni minimum 700 mkw. Obecnie w ramach sieci funkcjonują 53 sklepy. KappAhl zamierza rozwijać sprzedaż poprzez sklep internetowy. Obecnie taka forma sprzedaży jest testowana na rynku szwedzkim.

Od jesieni KappAhl wprowadzi nowy, łatwiejszy sposób zakupów w dziale męskim, oferując dopasowany asortyment i lepszą aranżację działu. – Chcemy przyciągnąć więcej mężczyzn do KappAhl. Dlatego zapytaliśmy ich, w jaki sposób chcieliby dokonywać zakupów. Bazując na uzyskanych odpowiedziach przygotowaliśmy obecny asortyment oraz wygląd działu męskiego – mówi Carina Ladow, dyrektor ds. asortymentu i projektowania KappAhl.

Więcej informacji na temat Forum znajduje się tutaj.

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016