Postępuje komercjalizacja Galerii Neptun

Galeria Neptun

Obecnie w 50 tys. Starogardzie Gdańskim powstają równocześnie dwa obiekty handlowe. Zdaniem ekspertów lokalny rynek może jednak być zbyt płytki na przyjęcie dwóch projektów. Tego jednak nie obawia się Marek Noetzel, partner z działu powierzchni handlowych Cushman & Wakefield – firmy odpowiedzialnej za komercjalizację Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim.

-Ta dyskusja dotyczy nie tylko Starogardu Gdańskiego, ale w ogóle potencjału rynku w mniejszych i średnich aglomeracjach. Trudno się nie zgodzić z opinią, że w Starogardzie Gdańskim nie ma miejsca na dwa projekty. Jest miejsce na jeden obiekt o takiej ofercie, która zaspokoi potrzeby lokalnego rynku. Ale dla jasności – w tej chwili budowany jest jeden obiekt – Galeria Neptun – mówi w rozmowie z Retailnet Marek Noetzel.

– Obserwujemy wzmożone zainteresowanie inwestorów usługami doradczymi, które przed rozpoczęciem inwestycji pozwolą zdiagnozować potencjał rynku, stopę zwrotu, czy nawet sam projektowany kształt inwestycji obejmujący koncepcję, powierzchnię, tenant mix i pozycjonowanie. W efekcie takie działanie umożliwia, w wielu przypadkach, oszczędzenie niepotrzebnych kosztów – dodaje.

Obecnie trwa proces komercjalizacji galerii.

– Galeria Neptun to niecałe 25 tys. mkw. najmu, z czego podpisana jest umowa najmu 2,5 tys. mkw. z Intermarche i 490 mkw. z CCC. Podpisaliśmy też umowę najmu 1800 mkw. z dużym odzieżowym najemcą – jednym z największych i najpopularniejszych konceptów modowych w Polsce. Pracujemy nad finalizacją rozmów z kolejnymi najemcami modowymi, którzy zajmą kolejne 3 tys. mkw. i z najemcą z branży elektroniki użytkowej, który zajmie 1 tys. mkw. Razem – umowy podpisane i uzgodnione w negocjacjach warunki najmu obejmują 70-75 proc. planowanego GLA. Rozmowy z potencjalnymi najemcami nabrały tempa po wmurowaniu kamienia węgielnego. To przekonało potencjalnych najemców, że inwestor ma odpowiednie zaplecze finansowe i organizacyjne. Dodatkowym atutem jest dobrze zlokalizowana działka. Postępy na budowie można śledzić na stronie internetowej galerii – twierdzi Marek Noetzel.

Cushman & Wakefield,  jest wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację obiektu. Galeria Neptun powstaje na terenach po byłej fabryce obuwia Neptun przy skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Jana Pawła II, w centrum Starogardu Gdańskiego. Całkowita powierzchnia galerii wyniesie 54 tys. mkw., z czego ok. 25 tys. mkw. przeznaczonych będzie na wynajem. Projekt przewiduje dwie kondygnacje naziemne oraz parking podziemny na 636 miejsc. Planowana data otwarcia galerii to jesień 2014 r.

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016