Galeria Metropolia stawia na marki niedostępne na trójmiejskim rynku

Bogdan Górski, prezes zarządu PB Górski

Podczas Shopping Center Forum 2013 Fall Edition, Bogdan Górski, prezes zarządu PB Górski zapewniał, że rynek trójmiejski jest wyjątkowo chłonny. To dlatego zdecydował się na budowę Galerii Metropolia w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz.

– W zasięgu oddziaływania Galerii Metropolia znajdują się Gdańsk, Sopot, Gdynia oraz pobliskie miejscowości jak Żukowo czy Kartuzy. Mieszkańcy Trójmiasta kojarzą Wrzeszcz jako dzielnicę handlową, gdyż pełni tę funkcję od lat 70-tych. Z tego powodu jestem przekonany, że istnieje rynek najemców i klientów dla obu galerii w tym rejonie. Największym atutem Galerii Metropolia jest jej doskonałe skomunikowanie z bardzo popularną koleją podmiejską SKM jak również połączenie z peronem PKP oraz nowo projektowanym peronem PKM (Pomorska Kolej Metropolitalna). Dzięki nowo wybudowanemu peronowi SKM z bezpośrednim wejściem do obiektu, komunikacja z Galerią Metropolia będzie łatwa i intuicyjna – mówi w rozmowie z Retailnet Bogdan Górski, prezes zarządu PB Górski – inwestora Galerii Metropolia.

– Ponadto w ramach Metropolii wybudowany zostanie nowy układ drogowy łączący galerię bezpośrednio z czteropasmową ul. Nową Słowackiego. Dla osób przyjeżdżających samochodami zaplanowaliśmy dwa poziomy parkingu na ostatnich kondygnacjach. Parkingi docelowo będą oferowały 1000 miejsc postojowych – dodaje.

W ramach kompleksu Galerii Metropolia zaprojektowano hotel ze 135 pokojami wzbogacając tym samym atrakcyjność obiektu.

– W celu urozmaicenia oferty w części Browaru Gdańskiego, tuz obok galerii znajdzie się minibrowar, kręgielnia i rozbudowana strefa spa. Całe zamierzenie inwestycyjne będzie obiektem najnowszej generacji. Poza zakupami będzie można spędzać tu wolny czas, stąd w obiekcie znajdzie się kino oraz rozbudowana strefa food court. Przestrzeń food court poza lokalami gastronomicznymi składać się będzie z części wspólnej, w której w kameralnych warunkach będzie można zjeść posiłek. Całość zajmie ponad 1800 mkw. co ma stanowić kolejny magnes dla klientów – twierdzi Bogdan Górski.

– Obecnie jesteśmy w trakcie finalizowania rozmów dotyczących ponad 50 procent powierzchni najmu. Partnerami negocjacji są  klienci już zdecydowani posiadać lokal w naszym obiekcie. Uważam ten wynik za bardzo dobry, gdyż rozmowy rozpoznawcze z najemcami zaczęliśmy w czerwcu tego roku. Na pewno będziemy chcieli skupić się na markach znanych na świecie czy w innych rejonach Polski, a jeszcze niedostępnych na rynku trójmiejskim. Taki dobór najemców w połączeniu z rozbudowaną strefą rozrywki, znacząco odróżnia nas od bezpośredniej konkurencji. W trakcie tegorocznych targów Shopping Center Forum pokazaliśmy szerokiej publiczności ewolucję projektu Centrum Hevelius i tym samym premierę Galerii Metropolia. Zmiany zostały przyjęte pozytywnie co skutkowało rozpoczęciem rozmów z kolejnymi najemcami – podsumowuje SCF prezes zarządu PB Górski.

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016