Globe Trade Centre sprzedaje 50 proc. udziałów w Galerii Kazimierz

Galeria Kazimierz

Galeria Kazimierz

Globe Trade Centre SA deweloper nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowej, ogłosił zakończenie negocjacji z Nellia sp. z o.o. należącą do Grupy Invesco, w sprawie warunków sprzedaży Centrum Handlowego Galeria Kazimierz w Krakowie.

Kwota transakcji, wyceniająca 100 proc. udziałów w Galerii Kazimierz na 180 mln euro, odzwierciedla zapotrzebowanie rynku na wysokiej klasy nieruchomości handlowe. Finalizacja transakcji uwarunkowana jest zgodą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – poinformowali przedstawiciele GTC.

– Każda inwestycja, którą wystawiamy na sprzedaż, natychmiast znajduje renomowanych nabywców. To dowód na to, że GTC to firma, która rozwija centra handlowe najwyższej jakości – powiedział Alain Ickovics, Prezes Zarządu GTC.

– Decyzja o sprzedaży Galerii Kazimierz jest również zgodna z polityką odświeżenia portfolio firmy poprzez sprzedaż dojrzałych aktywów w regionie i zastępowanie ich nowymi inwestycjami, które oferują atrakcyjny zwrot z inwestycji – dodał.

Poprzez zakończenie negocjacji w sprawie sprzedaży Galerii Kazimierz, GTC oraz Aventus – parter biznesowy GTC, sprzedadzą 100 proc. udziałów w krakowskim centrum handlowym. Po spełnieniu standardowych warunków regulacyjnych i podpisaniu ostatecznej umowy sprzedaży, transakcja przyniesie GTC około 50 milionów euro netto.

Galeria Kazimierz mieści się w centrum Krakowa, przy ulicy Podgórskiej. Galeria oferuje prawie 40 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Wśród najemców galerii są znane firmy, takie jak Cinema City, Alma, Empik czy Reserved.

Reklama

Galeria Jurajska