ECE: Centrum Handlowe Zielone Arkady z pozwoleniem na budowę

Wizualizacja centrum handlowego w Bydgoszczy

Wizualizacja centrum handlowego w Bydgoszczy

29 listopada br. Prezydent Miasta Bydgoszcz wydał pozwolenie na budowę Centrum Handlowego Zielone Arkady. Teraz inwestor, spółka ECE Projektmanagement Polska, czeka na uprawomocnienie się decyzji. Otwarcie obiektu planowane jest w 2015 roku

Centrum Handlowe Zielone Arkady w Bydgoszczy powstanie przy al. Wojska Polskiego i pomieści około 180 lokali. Obiekt łączący funkcje handlowo-usługowo-rozrywkowe będzie liczył około 50 tys. mkw. powierzchni wynajmu oraz 1,2 tys. miejsc parkingowych.

W galerii znajda się sklepy brandów należących między innymi do grupy Inditex, takie jak: Zara (na dwóch poziomach 2670 mkw.), Massimo Dutti (460 mkw.), Stradivarius (440 mkw.), Pull & Bear (590 mkw.), Bershka (780 mkw.) oraz Oysho (220 mkw.).

Od roku 1965 ECE działa jako projektant i deweloper centrów handlowych. Swoje obiekty ECE wynajmuje samodzielnie oraz podejmuje się zarządzania nimi w długiej perspektywie. W 185 galeriach handlowych zarządzanych przez ECE (z tego 38 przez MEC METRO-ECE Centermanagement GmbH & Co. KG) w 16 krajach około 17,5 tys. sklepów mieszczących się na powierzchni 6 mln mkw. osiąga obroty na poziomie 19 mld euro rocznie. Do centrów tych zaliczają się: w Polsce m.in. Galeria Bałtycka w Gdańsku i Galeria Krakowska w Krakowie, a w Niemczech – Potsdamer Platz Arkaden w Berlinie, Promenaden na Dworcu Głównym w Lipsku, Alstertal-Einkaufszentrum w Hamburgu oraz Schloss-Arkaden w Brunszwiku. Obecnie na terenie Europy w fazie projektowania i budowy znajduje się kolejne 15 galerii handlowych, w tym nowe centrum handlowe w Bydgoszczy i Milaneo w Stuttgarcie. W sierpniu oddano do użytku Skyline Plaza we Frankfurcie nad Menem, a w połowie października ubiegłego roku Marmara Park w Istambule (Turcja) oraz Central w Bratysławie (Słowacja).

Reklama

Atrium Promenada 20.05-03.06.16