ECE: Centrum Handlowe Zielone Arkady z pozwoleniem na budowę

29 listopada br. Prezydent Miasta Bydgoszcz wydał pozwolenie na budowę Centrum Handlowego Zielone Arkady. Teraz inwestor, spółka ECE Projektmanagement Polska, czeka na uprawomocnienie się decyzji. Otwarcie obiektu planowane jest w 2015 roku

Centrum Handlowe Zielone Arkady w Bydgoszczy powstanie przy al. Wojska Polskiego i pomieści około 180 lokali. Obiekt łączący funkcje handlowo-usługowo-rozrywkowe będzie liczył około 50 tys. mkw. powierzchni wynajmu oraz 1,2 tys. miejsc parkingowych.

W galerii znajda się sklepy brandów należących między innymi do grupy Inditex, takie jak: Zara (na dwóch poziomach 2670 mkw.), Massimo Dutti (460 mkw.), Stradivarius (440 mkw.), Pull & Bear (590 mkw.), Bershka (780 mkw.) oraz Oysho (220 mkw.).

Od roku 1965 ECE działa jako projektant i deweloper centrów handlowych. Swoje obiekty ECE wynajmuje samodzielnie oraz podejmuje się zarządzania nimi w długiej perspektywie. W 185 galeriach handlowych zarządzanych przez ECE (z tego 38 przez MEC METRO-ECE Centermanagement GmbH & Co. KG) w 16 krajach około 17,5 tys. sklepów mieszczących się na powierzchni 6 mln mkw. osiąga obroty na poziomie 19 mld euro rocznie. Do centrów tych zaliczają się: w Polsce m.in. Galeria Bałtycka w Gdańsku i Galeria Krakowska w Krakowie, a w Niemczech – Potsdamer Platz Arkaden w Berlinie, Promenaden na Dworcu Głównym w Lipsku, Alstertal-Einkaufszentrum w Hamburgu oraz Schloss-Arkaden w Brunszwiku. Obecnie na terenie Europy w fazie projektowania i budowy znajduje się kolejne 15 galerii handlowych, w tym nowe centrum handlowe w Bydgoszczy i Milaneo w Stuttgarcie. W sierpniu oddano do użytku Skyline Plaza we Frankfurcie nad Menem, a w połowie października ubiegłego roku Marmara Park w Istambule (Turcja) oraz Central w Bratysławie (Słowacja).

Retailnet Newsletter

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych: najemców i deweloperów

Reklama