Ponad pół miliarda złotych za trzy marki należące do LPP

Kolekcja Sinsay

Kolekcja Sinsay

Spółka LPP przeniosła prawa własności marek House, Mohito oraz Sinsay na rzecz cypryjskiej spółki Gothals Limited. Następnie znaki towarowe zostały przekazane na firmę Jaradi Limited z siedzibą w Dubaju. LPP ma większościowe udziały w obydwu spółkach. Łączna wartość marek została wyceniona na prawie 509,5 mln zł

W związku z podpisaniem przez LPP SA umowy o sublicencji na używanie znaków towarowych słownych i słowno-graficznych: House, Mohito i Sinsay, w mediach pojawiły się liczne komentarze, a także zarzuty o próbę obniżenia podatków dochodowych, które spółka płaci w Polsce. Z tymi stwierdzeniami nie zgadzają się przedstawiciele LPP SA.

– Firma LPP SA, prowadząc sprzedaż w 11 krajach Europy Środkowej i Wschodniej, około 90 proc. należnych podatków ze swojej działalności wpłaca do budżetu państwa polskiego, będąc w zeszłym roku 6 największym płatnikiem podatku dochodowego (CIT) wśród firm polskich. Pozostałe 10 proc. podatku trafia do budżetów krajów, w których firma prowadzi działalność. Łączna kwota podatków w ostatnim, zamkniętym roku budżetowym (2012) wyniosła 465 mln zł (CIT, VAT, cło i inne). Szacunkowa wartość odprowadzanych podatków za rok 2013, pomimo wprowadzonych zgodnie z obowiązującym prawem działań optymalizujących, będzie wyraźnie wyższa i osiągnie około 540 mln zł. Wypracowany przez LPP SA zysk w większości jest reinwestowany w dynamiczny rozwój firmy w Polsce i za granicą, co w 2014 roku szacunkowo spowoduje wzrost o ponad 20 proc. odprowadzanych podatków w Polsce – powiedziała Magdalena Stefańska-Lotkowska, PR Manager ds. korporacyjnych w LPP SA.

Tagi:

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016