Ponad 276 mln zł za cztery galerie Rank Progress

Galeria Piła

Galeria Piła

Jak już informowaliśmy, Rank Progress przygotowuje się do sprzedaży kilku swoich obiektów handlowych. Zarząd spółki poinformował, że aktualnie przeprowadza badanie due diligence

W planach spółki jest zbycie obiektów handlowych m.in. w Świdnicy, Grudziądzu i Chojnicach. Pomimo trudnej sytuacji finansowej spółki na koniec 2013 roku firmie udało się zgromadzić środki na wykup obligacji wartych 55 mln zł i – jak poinformował zarząd – powraca temat rozmów z potencjalnymi nabywcami centrów handlowych należących do Rank Progress.

– Negocjacje dotyczące sprzedaży pakietu obiektów należących do portfolio spółki są prowadzone już od kilku miesięcy. Centra Rank Progress SA – Galeria Świdnicka, Brama Pomorza oraz Pasaż Wiślany – są bardzo dobrze skomercjalizowane, a dodatkowo wpisane w potrzeby lokalnych społeczności, dzięki czemu generują wysokie przychody. Jeżeli zaś chodzi o Pogodne Centrum, to na kilka miesięcy przed otwarciem poziom komercjalizacji sięga prawie 100 proc. Wszystko to sprawia, że obiekty Rank Progress wzbudzają duże zainteresowanie wśród potencjalnych kupców – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Łukasz Gruszczyński, Rank Progress SA.

Wartość księgowa wszystkich czterech inwestycji, jak dowiedziała się redakcja Retailnet, wynosi 276,3 mln zł.

– Obecnie prowadzone są rozmowy z potencjalnymi inwestorami – dwa podmioty są zainteresowane zakupem Galerii Świdnickiej i Bramy Pomorza w Lipienicach k. Chojnic, a kolejne dwa – Pasażem Wiślanym w Grudziądzu i Pogodnym Centrum w Oleśnicy, którego budowa dobiega już końca. Kilka podmiotów jest również zainteresowane zakupem wszystkich czterech obiektów – podkreśla Łukasz Gruszczyński.

Rank Progress SA specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji obiektów handlowych z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż, a pozyskane środki reinwestuje w kolejne inwestycje.

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016