Tristan ze znacznym funduszem na nieruchomości komercyjne

Zdobyto inwestorów dla nowego funduszu, fot. Shutterstock

Zdobyto inwestorów dla nowego funduszu, fot. Shutterstock

Jak poinformowała firma Tristan Capital Partners, zakończył się już proces zdobywania inwestorów dla nowego funduszu EPISO3. 950 mln euro to kwota z jaką zamknięty został fundusz, jednak do wydania będzie miał blisko 2,4 miliarda euro. Kwota ta zostanie spożytkowana na przejęcia nieruchomości komercyjnych w Europie Zachodniej, a także w Europie Centralnej.

Według informacji podanej przez firmę, European Property Investors Special Opportunities 3’s (EPISO3) to szósty fundusz stworzony przez Tristan Capital Partners. Celem jego utworzenia są przyszłe przejęcia w branży biurowej, handlowej i logistycznej, a także sektorze mieszkaniowym.

Fundusze przekazało łącznie 36 inwestorów instytucjonalnych (przy czym dla 14 to kolejna inwestycja w fundusze Tristan). Po 380 mln euro zainwestowały podmioty z USA oraz Europy i Bliskiego Wschodu. 130 mln euro wyłożyli inwestorzy z Azji.

Fundusze przekazało łącznie 36 inwestorów instytucjonalnych. Przy czym dla 14 to kolejna inwestycja w fundusze firmy Tristan. Po 380 mln euro zainwestowały podmioty z USA oraz Europy i Bliskiego Wschodu. 130 mln euro zainwestowali inwestorzy z Azji. Finalna kwota zebrana z rynku jest o 25 proc. wyższa od pierwotnie zakładanej przez firmę.

Jak podaje firma, EPISO3 wykorzystał już 25 proc. kapitału na przejęcia w Niemczech, Wielkiej Brytanii, a także Austrii i Polsce.

Jak już informowaliśmy, Tristan Capital Partners kupił 5 centrów handlowych od Charter Hall w Polsce o łącznej wartość 174,5 mln euro.

Transakcja dotyczy Centrów Handlowych: Arena w Gliwicach, Borek we Wrocławiu, Dąbrówka w Katowicach, Turzyn w Szczecinie, a także Zakopianka w Krakowie. Łączna powierzchnia wszystkich sprzedanych przez Tristan Capital Partners obiektów to 66,3 tys. mkw.

Tagi:

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016