Subway rozwija sieć franczyzową

Martin Princ, Subway

Martin Princ, Subway

Jak wynika ze statystyk sieci Subway, od początku obecności marki na polskim rynku tylko 1,4 proc. jej franczyzobiorców zamknęło swoją restaurację w przeciągu roku od rozpoczęcia działalności. To wynik m.in. dobrego przygotowania poprzedzającego otwarcie własnej restauracji.

Obok dwutygodniowego szkolenia w wybranym ośrodku sieci Subway oraz podręcznika operacyjnego firma gwarantuje swoim franczyzobiorcom pogłębione szkolenia e-learningowe w ramach tz. Uniwersytetu Subway. Ich zakres obejmuje zarówno kwestie operacyjne, produktowe, jak i te związane m.in. z zarządzaniem, marketingiem czy finansami oraz kwestiami kadrowymi i dotyczącymi obsługi i serwisu.

– Nie tylko wnikliwie analizujemy wszystkie wskaźniki, zanim wydamy zgodę na otwarcie restauracji we wskazanej lokalizacji, ale też bardzo gruntownie przygotowujemy naszych franczyzobiorców do poprowadzenia biznesu, niezależnie od tego, jakie doświadczenie w tym zakresie już posiadają. Motywujemy ich do ciągłego samorozwoju. Nie ma potrzeby, aby uczyli się na własnych błędach, kiedy mogą ich po prostu uniknąć – powiedział Martin Princ, odpowiedzialny za rozwój marki w Europie Środkowo-Wschodniej.

To, czy restauracja zyska lojalność dotychczasowego klienta i czy grono jej nowych odbiorców będzie się powiększać, zależy także od jakości serwisu świadczonego przez obsługę. Dlatego, podobnie jak właściciel restauracji, osoby w niej zatrudnione muszą przejść odpowiednie praktyczne i teoretyczne przeszkolenie. E-learningowe kursy w ramach Uniwersytetu Subway obejmują m.in. kwestie operacyjne związane z przygotowaniem produktów i obsługą urządzeń znajdujących się w lokalu, ale też szkolenia z obsługi klienta, procesów reklamacyjnych, aktywnej sprzedaży czy kreowania wizerunku

– Żaden biznes nie utrzyma się i nie rozwinie, jeśli przedsiębiorca nie poszerza swojej wiedzy i nie rozwija swoich pracowników – dodaje Martin Princ. Otwarcie restauracji Subway oznacza dla gospodarki powstanie kolejnej firmy generującej co najmniej 10 nowych miejsc pracy. My dbamy, by każdy, kto związał się z marką Subway, nabywał jak największe doświadczenie i by jego biznes przynosił zysk.

Historia marki Subway rozpoczyna się w 1965 roku w Bridgeport w stanie Connecticut (USA). Wtedy właśnie przedsiębiorczy siedemnastolatek Fred DeLuca otwiera „Pete’s Super Submarines”, bar z sandwiczami przypominającymi łodzie podwodne, żeby zdobyć pieniądze na studia. Pomaga mu w tym przyjaciel Peter Buck. Restauracja szybko zdobywa popularność, otwierają się kolejne lokale, a nazwa zostaje skrócona do Subway. Kolejne lata są pasmem sukcesów, powstaje system franczyzowy, dzięki któremu sieć rozwija się błyskawicznie.

Restauracje Subway słyną z amerykańskich sandwiczy przyrządzanych na oczach klienta i zgodnie z jego życzeniem. Sandwicze komponowane są ze świeżych warzyw, mięs i wędlin, na świeżo wypiekanym pieczywie. Koncept przez lata zyskał miłośników na całym globie. Dziś sieć Subway liczy ponad 40 tys. restauracji w 103 krajach i jest największą siecią restauracji na świecie. Pierwsza restauracja Subway w Polsce powstała w 2000 roku w Warszawie, w okolicy Giełdy Papierów Wartościowych. Obecnie sieć liczy 86 punktów w całym kraju, z kolejnymi 10 w budowie.

Tagi:

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016