Julio Duarte, Żabka Polska: dziękujemy za nagrodę Retailers’ Awards potwierdzającą nasz rozwój

Julio Duarte, Żabka Polska

Julio Duarte, Żabka Polska

Podczas zimowej edycji Shopping Center Forum sieci sklepów Żabka oraz Fresh Market zostały laureatem nagrody SCF Retailers’ Awards w kategorii Convenience Retailer of the Year 2013.

– Żabka i Freshmarket to jedne z najdynamiczniejszych sieci handlowych w Polsce. W minionym roku otworzyliśmy 460 placówek, a w 2014 planujemy kolejnych 600 otwarć. Ta dynamika pozwoliła nam osiągnąć status największej sieci convenience w Europie Środkowo-Wschodniej. Dziękujemy jury za nagrodę, która potwierdza, że nasz rozwój jest dostrzegany i doceniany. Jestem przekonany, że z naszą aktywnością na rynku, profesjonalizmem i rzetelnością także w kolejnych latach będziemy pretendentem do nagród SCF – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Julio Duarte, wiceprezes zarządu Żabka Polska.

Jak już informowaliśmy, Żabka Polska przyspiesza ekspansję i przygotowuje się także do akwizycji kolejnych sieci. W 2013 roku otworzyła rekordową liczbę nowych placówek – 240 sklepów Żabka i 220 – Freshmarket.

W ubiegłym roku spółka rozwijała sieci przede wszystkim organicznie, ale także podpisała umowy inwestycyjne z 5 sieciami handlowymi: Agap, Torg, PS Food, Dobry Wybór oraz Społem Zabrze.

Statuetki SCF Retailers’ Awards zostały wręczone po raz drugi. W pierwszym etapie konkursu wyłoniono nominowane marki na zasadzie konsensusu podczas otwartej debaty. Nominacje przyznało jury w składzie: Magdalena Frątczak, dyrektor CBRE; Klaudia Woźniak, dyrektor Colliers International; Ewa Ściubidło, Associate Director BOIG; Renata Kusznierska, DTZ; Piotr Kaszyński, Partner Cushman & Wakefield Polska; Mariusz Czerwiak, Associate Director Retail Agency Poland Jones Lang LaSalle; Maciej Celmer, dyrektor działu powierzchni handlowych Mallson.

Poza sieciami Żabka i Freshmarket do nagrody w tej kategorii zostały nominowane także sieci Carrefour Express, Odido oraz Małpka.

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016