SCF 2014 Fall Edition: ECE zaprezentuje Zielone Arkady i nie tylko

Zielone Arkady

Zielone Arkady

Firma ECE Projektmanagement zdecydowała się już na udział w jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Firma zaprezentuje uczestnikom wydarzenia projekty, nad którymi obecnie pracuje w naszym kraju.

– Shopping Center Forum to dla nas wspaniała okazja do spotkania z całą branżą, podtrzymania bieżących i nawiązania nowych kontaktów. Podczas wydarzenia mamy szansę odpowiedzieć na wszelkie pytania, rozwinąć wątki interesujące naszych rozmówców i dostarczyć bardziej szczegółowych informacji. Najważniejszym elementem przyszłego SCF 2014 będzie prezentacja naszych 2 najnowszych projektów: rozbudowy Galerii Bałtyckiej i Galerii Zielone Arkady w Bydgoszczy, która jest naszą najnowszą inwestycją. Forum to możliwość bezpośredniego kontaktu z wieloma potencjalnymi partnerami, szansa na intensywne rozmowy i szersze przedstawienie naszych propozycji. Nie bez znaczenia są oczywiście warunki stworzone przez organizatorów SFC, które urasta do rangi istotnego wydarzenia w naszym profesjonalnym kalendarzu – mówi Leszek Sikora, dyrektor zarządzający ECE Projektmanagement Polska.

– Podczas Forum zaprezentujemy szczegóły dotyczące rozbudowy Galerii Bałtyckiej. Do obecnych 46 tys. mkw. powierzchni najmu dodamy około 15 tys. kolejnych mkw. na 3 kondygnacjach. Powiększona o około 1/3 Galeria Bałtycka będzie największym centrum handlowym w Trójmieście. Myślę, że po rozbudowie Galeria Bałtycka umocni swoją pozycję ulubionego miejsca zakupów mieszkańców Trójmiasta i regionu – dodaje.

Podczas SCF 2014 będzie można poznać szczegóły nowej inwestycji ECE Projektmanagement – Galerii Zielone Arkady w Bydgoszczy.

– Dużo uwagi poświęcimy Galerii Zielone Arkady w Bydgoszczy, która jest w fazie przygotowawczej. Wyjątkowość Galerii Zielone Arkady budujemy na kompletnej obecności prestiżowych marek modowych. Jednocześnie ich zróżnicowanie, zarówno pod względem asortymentu, jak i dostępności cenowej, decyduje o uniwersalności oferty. Otwarcie kompleksu Zielone Arkady zaplanowano na jesień 2015 rok. Na jego terenie znajdować się będzie ok. 200 sklepów, Z końcem 2013 roku uprawomocniła się decyzja o pozwoleniu na budowę, której rozpoczęcie planujemy jeszcze w marcu obecnego roku – twierdzi Leszek Sikora.

Już od roku 1965 ECE działa jako projektant i deweloper centrów handlowych. Swoje obiekty ECE wynajmuje samodzielnie oraz podejmuje się zarządzania nimi w długiej pespektywie. Na rynku europejskim jest w tym segmencie niekwestionowanym liderem. W 189 galeriach handlowych zarządzanych przez ECE (z tego 78 przez MEC METRO-ECE Centermanagement GmbH & Co. KG) w 17 krajach około 17,5 tys. sklepów mieszczących się na powierzchni 6 mln mkw. osiąga obroty na poziomie 21 mld euro rocznie.

Do centrów tych zaliczają się w Polsce m.in. Galeria Bałtycka w Gdańsku i Galeria Krakowska w Krakowie, a w Niemczech – Potsdamer Platz Arkaden w Berlinie, Promenaden na Dworcu Głównym w Lipsku, Alstertal-Einkaufszentrum w Hamburgu oraz Schloss-Arkaden w Brunszwiku. Obecnie w fazie projektowania i budowy na terenie Europy znajduje się kolejne 14 galerii handlowych, w tym nowe centrum handlowe w Bydgoszczy, Milaneo w Stuttgarcie. W sierpniu oddano do użytku Skyline Plaza we Frankfurcie nad Menem, w połowie października ubiegłego roku – Marmara Park w Istambule (Turcja) oraz Central w Bratysławie (Słowacja). W ramach swoich działów Office Traffic i Industries firma ECE realizuje także obiekty o innym przeznaczeniu, jak choćby niemiecką centralę firmy Philips w Hamburgu, siedzibę firmy ThyssenKrupp w Essen czy hotel Steigenberger na nowym stołecznym lotnisku w Berlinie (BER).

Udziałowcami funduszu ECE Prime European Shopping Centre Fund są czołowi inwestorzy instytucjonalni z całego świata. Fundusz ten zajmuje się głównie nabywaniem działających centrów handlowych posiadających duży potencjał wzrostu wartości.

Więcej szczegółów na temat Shopping Center Forum 2014 Fall Edition znajduje się TUTAJ.

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016