Będzie więcej sklepów Greenpoint

Kolekcja sieci Greenpoint

Kolekcja sieci Greenpoint

Greenpoint, marka oferująca odzież damską i akcesoria modowe, w połowie marca 2014 otworzyła swój nowy salon sprzedaży w  Łukowie w województwie mazowieckim.

Nowy salon znajduje się w Galerii Optima i będzie działał na zasadzie franczyzy.

– Jest to 19. sklep marki Greenpoint działający na zasadzie franczyzy. Ekspansja franczyzy to jednak nie jedyna droga rozwoju naszej firmy. Fandango – właściciel marki  – planuje również otwarcia salonów własnych. Jeszcze w marcu tego roku Greenpoint wprowadzi się także do Galerii S w Siedlcach – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Dorota Tylek, Fandango Jan Orłowski sp. j.

System franczyzowy spółka Fandango wprowadziła w 2005 roku i obecnie 30 proc. sklepów sieci jest prowadzona przez partnerów franczyzowych. Średnia powierzchnia salonów sieci Greenpoint ma od 80 do 120 mkw. Marka rozwijana jest przede wszystkim w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców.

Sieć poszukuje atrakcyjnych lokalizacji w centrach handlowych, przy głównych ulicach handlowych o dużym przepływie klientów (wtedy lokal musi być usytuowany na parterze z witryną i wejściem od strony głównego ciągu komunikacyjnego).

Marka Greenpoint jest obecna w Polsce od 2002 roku. Obecnie pod  jej szyldem w kraju działa  71 salonów, z czego większość to sklepy własne, 19 franczyzowych oraz kilka typu outlet. Wyłącznym dystrybutorem marki jest krakowska spółka Fandango. Poza sprzedażą tradycyjną Fandango prowadzi także od 2012 roku sklep internetowy www.greenpoint.pl.

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016