Causa Finita partnerem merytorycznym Shopping Center Forum

Robert Szczepanek, radca prawny, Causa Finita Commercial Real Estate Law Firm

Robert Szczepanek, radca prawny, Causa Finita Commercial Real Estate Law Firm

Kancelaria Causa Finita Commercial Real Estate Law Firm specjalizująca się w prawie nieruchomości oraz kompleksowej obsłudze procesów inwestycyjnych została partnerem merytorycznym Shopping Center Forum 2014 Fall Edition.

– Chcielibyśmy podczas Shopping Center Forum – wraz z naszymi partnerami z Unii Deweloperów Nieruchomości Komercyjnych – rozpocząć cykl dyskusji o problemach deweloperów nieruchomości komercyjnych w Polsce. Nie ulega bowiem wątpliwości, że problemy takie istnieją – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Robert Szczepanek, radca prawny i założyciel Kancelarii Causa Finita.

– Deweloperzy borykają się z przewlekłością procedur administracyjno-prawnych, ekoterrorystami, oderwanymi od realiów gospodarczych oczekiwaniami lokalnych władz, nieuczciwymi najemcami, niedookreślonymi standardami i przepisami prawa obejmującymi najem lokali w centrach handlowych, etc. Chcielibyśmy, aby w ślad za taką dyskusją poszła inicjatywa ustawodawcza mająca na celu zmianę niekorzystnych dla deweloperów przepisów – podkreśla Robert Szczepanek.

Kancelaria Causa Finita Commercial Real Estate Law Firm specjalizuje się w prawie nieruchomości oraz kompleksowej obsłudze procesów inwestycyjnych obejmujących przede wszystkim nieruchomości komercyjne, takie jak centra handlowe oraz hotele.

Kancelaria podzielona jest na 3 departamenty: korporacyjny, komercjalizacji oraz rynku hotelarskiego. Departament komercjalizacji zajmuje się obsługą prawną procesu najmu powierzchni w centrach handlowych. Departament hotelowy przeznaczony jest do obsługi prawnej deweloperów nieruchomości hotelowych, w szczególności tych, które mają funkcjonować w ramach międzynarodowych sieci hotelarskich. Departament korporacyjny zajmuje się kompleksowo procesem inwestycyjnym: od etapu pozyskania gruntu pod budowę, przez przygotowanie formalnoprawne inwestycji, obsługę prawną procesu budowlanego, po procedury związane z finalizacja inwestycji i oddaniem jej do użytkowania. Departament ten odpowiada również za bieżącą obsługę prawną deweloperów nieruchomości komercyjnych.

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016