SCF 2014: Lancerto chce otworzyć 20 sklepów do 2016 roku

Tomasz Ciąpała, wiceprezes ds. strategii Lancerto SA

Tomasz Ciąpała, wiceprezes ds. strategii Lancerto SA

Tomasz Ciąpała, wiceprezes zarządu Lancerto SA, odpowiedzialny za strategię rozwoju firmy, będzie jednym z uczestników Shopping Center Forum 2014 Fall Edition. Obecnie w ramach sieci Lancerto funkcjonuje 31 salonów w centrach i galeriach handlowych.

– Planuję po raz kolejny uczestniczyć w jesiennej edycji Shopping Center Forum, gdyż uważam, że jest to potrzebna i profesjonalnie zorganizowana konferencja. Z pewnością jest to z mojej strony swoisty komplement pod adresem organizatorów, ale absolutnie zasłużony – powiedział portalowi Retailnet Tomasz Ciąpała.

Jak informował wcześniej Tomasz Ciąpała: – Rocznie przybywa nam około 20 proc. powierzchni handlowej. Nasz udział rynkowy rośnie, ale jesteśmy w takiej fazie rozwoju, że jest to naturalne. Strategia spółki zakłada otwarcie jeszcze 20 sklepów w Polsce do 2016 roku. Nie wiemy, jak będzie wyglądał rynek za 3 lata. Jeśli będzie rósł, wówczas strategia zostanie zmodyfikowana.

Firma Lancerto SA powstała w 2007 roku. Specjalizuje się w produkcji i sprzedaży wysokiej jakości garniturów, koszul i marynarek. Swoją ofertę kieruje do mężczyzn, dla których garnitur to podstawowy strój do pracy. Spółka zatrudnia blisko 300 osób, z czego 200 pracowników to krawcy. Kolekcje Lancerto sprzedawane są w Polsce, na Litwie, Łotwie oraz w Estonii. Salony sieci mają od 80 do 120 mkw. powierzchni – w zależności od wielkości miasta. W 2013 roku sieć sklepów Lancerto powiększyła się o 4 sklepy retailowe oraz 1 outlet.

Ostatnio spółka podpisała umowę najmu lokalu w krakowskim centrum Bonarka City Center. Salon Lancerto powstanie w nowej aranżacji inspirowanej lotnictwem, w której kluczową rolę odgrywają takie materiały, jak drewno, metal i szkło. Zajmie lokal o powierzchni 85 mkw.

Shopping Center Forum 2014 Fall Edition odbędzie się w dniach 17–18 września 2014 roku w Warszawie. Więcej informacji na temat Forum znajduje się TUTAJ.

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016