Pizza Dominium w gdańskiej galerii

Dominium Pizza

Ostatnio do grona najemców centrum handlowego Alfa Centrum Gdańsk dołączyła sieć Pizza Dominium. Na potrzeby restauracji wynajęto lokal o powierzchni ponad 200 mkw., który znajduje się na pierwszym piętrze galerii.

Jak dowiedziała się redakcja Retailnet, kolejną marką, która pojawi się w Alfa Centrum Gdańsk będzie sklep Home&You.

Pizza Dominium to sieć 70 restauracji w Polsce i 6 lokali w Rumunii. Firma oparta jest wyłącznie na polskim kapitale. Pierwsza restauracja Dominium została otwarta w 1993 roku. w Warszawie przy ul. Złotej przez Tomasza Plebaniaka.

W centrum handlowym Alfa Centrum znajduje się 80 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Galeria zlokalizowana jest w Gdańsku przy ul. Kołobrzeskiej 41C. Jej całkowita powierzchnia wynosi 55 tys. mkw., zaś powierzchnia najmu to 20 tys. mkw. Wśród najemców Centrum Alfa są marki: Helios, H&M, Stradivarius, Bershka, Cubus, Smyk, Reserved, Empik, Superpharm. Na parkingu o powierzchni ok. 18 tys. mkw. znajduje się ponad 500 bezpłatnych miejsc.

Zarządcą Alfa Centrum jest firma ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o. Firma dysponuje w Polsce około 400 tys. mkw. powierzchni najmu w 8 centrach handlowych. Z początkiem marca br. ECE przejęła zarządzanie Poznań City Center, najnowszym centrum handlowym stolicy Wielkopolski.

Już od roku 1965 ECE działa jako projektant i deweloper centrów handlowych. Swoje obiekty ECE wynajmuje samodzielnie oraz podejmuje się zarządzania nimi w długiej perspektywie. W 189 galeriach handlowych zarządzanych przez ECE (z tego 78 przez MEC METRO-ECE Centermanagement GmbH & Co. KG) w 17 krajach około 17,5 tys. sklepów mieszczących się na powierzchni 6 mln mkw. osiąga obroty na poziomie 21 mld euro rocznie.

Firma ECE Projektmanagement jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Spółka na stoisku 5.3 zaprezentuje swoje centra handlowe.

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016