Galeria Bronowice: klienci wybierają galerie z dublującą się ofertą najemców

Iwona Sitko, dyrektor Galerii Bronowice

Iwona Sitko, dyrektor Galerii Bronowice

– Lokowanie w jednym centrum handlowym dwóch lub nawet więcej najemców oferujących ten sam lub podobny asortyment – to bardzo dobry pomysł, zarówno dla klienta, jak i dla najemcy – mówi portalowi Retailnet.pl Iwona Sitko, dyrektor Galerii Bronowice.

– Obecnie jest taka tendencja, że klienci chcą w jednym miejscu mieć jak największy wybór – i chętniej odwiedzają właśnie takie obiekty, gdzie mogą porównać ofertę różnych salonów i wybrać to, co najbardziej im odpowiada. Także najemcy korzystają z tego, że klienci ściągani są do centrum różnorodnością oferty dostępnej w danym miejscu.

– Zazwyczaj oferty takich najemców uzupełniają się. Czasem oferta powtarza się, ale wówczas jest to dodatkowa korzyść dla klientów, ponieważ powoduje obniżki cen.

– Korzyści są trójstronne (dla dewelopera, klienta i najemców), nie powinniśmy się więc – jako zarządcy galerii handlowych – bać sytuacji, gdy mamy kilku najemców o podobnym asortymencie.

– W centrach handlowych, takich jak Galeria Bronowice, zapisy o wyłączności są rzadkością. To, co zdarza się, to ograniczenia powierzchniowe sklepów tej samej branży – dodała Iwona Sitko.

Galeria Bronowice to kompleks handlowo-usługowo-rozrywkowy o powierzchni użytkowej wynoszącej 60 tys. mkw. Położony w północnej części Krakowa obiekt stanowi ważne dopełnienie przestrzeni handlowej tej części miasta. Oferta Galerii to 150 sklepów (docelowo), kawiarni i restauracji. Klienci mogą też skorzystać z nowej propozycji, nieobecnej w innych galeriach handlowych miasta, związanej ze sztuką i rozrywką. Inwestorem jest Auchan Polska sp. z o.o. Oddział Immochan w Piasecznie. Galeria Bronowice została otwarta 30 listopada 2013 roku; w pierwszy weekend odwiedziło ją ponad 90 tys. osób.

Firma Immochan będzie wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Projekty firmy będzie można zobaczyć na stoisku 4.4.

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016