CH Posnania będzie kosztować 300 mln euro

CH Posnania

CH Posnania

9 lipca br. odbyła się uroczystość inaugurująca jedno z największych przedsięwzięć deweloperskich w Polsce i Europie Centralnej. Firma Apsys rozpoczęła w Poznaniu realizację nowego centrum o powierzchni handlowej 100 tys. mkw. Koszt inwestycji sięga 300 mln euro.

Wydarzeniu towarzyszyła ceremonia wmurowania kamienia węgielnego, w której uczestniczyli przedstawiciele władz miasta oraz wielu najemców. Nowe Centrum, znane dotąd pod nazwą Łacina, docelowo przyjęło nazwę Posnania.

Projekt jest realizowany w ramach rządowego programu „Inwestycje Polskie”. Jest on częścią wdrażanego przez miasto Poznań planu rewitalizacji dzielnicy Rataje. Centrum przyczyni się do rozwoju nowej infrastruktury oraz modernizacji dróg i rozwiązań komunikacyjnych, co zwiększy bezpieczeństwo i wygodę lokalnej społeczności. Finansowanie zapewnia konsorcjum banków, w skład którego wchodzą Bank Gospodarstwa Krajowego, Berlin Hyp oraz ING. W pracach związanych z budową obiektu zaangażowanych będzie ok. 3 tys. osób, tyle samo – pośrednio i bezpośrednio – znajdzie pracę po jego otwarciu. Posnania znacząco wpłynie na wzrost atrakcyjności osiedla Rataje, które zyska lepszy dostęp do oferty zakupowej oraz rozrywkowo-rekreacyjnej, nowe restauracje i kawiarnie oraz szerokie spektrum usług skupionych w jednym obiekcie.

Kompleks, którego otwarcie jest zaplanowane na drugą połowę 2016 r. będzie największym centrum handlowym w woj. wielkopolskim oraz trzecim pod tym względem w całej Polsce.

– Poznań jest 5. pod względem liczby mieszkańców polskim miastem, w czołówce pod względem siły nabywczej. W zasięgu centrum jest prawie 1 mln mieszkańców Wielkopolski. Poznań to miasto o europejskich ambicjach i potencjale pozwalającym wypełnić przestrzeń pomiędzy Warszawą, a Berlinem. Tak, ten wybór był dla nas naturalny – mówi Fabrice Bansay, Prezes Apsys Polska.

Ze względu na wielkość i zróżnicowanie oferty – około 300 najemców – klienci będą mogli zaspokoić swoje indywidualne oczekiwania i gusta. Pod jednym dachem znajdzie się 40 wielko- i średniopowierzchniowych sklepów, 220 butików, 40 restauracji oraz kawiarni. Na gości będzie czekało 3300 miejsc parkingowych.

Centrum Posnania zostało zaprojektowane przez RTKL, światowej klasy architektów znanych z realizacji takich projektów jak Metropolis w Moskwie czy Westfield w San Francisco. Posnania wyróżniać się będzie m.in. przeszkloną fasadą, przestronnymi wnętrzami (Forum, Rotunda, Boulevard) oraz dotąd niespotykanymi w Polsce witrynami sklepowymi o podwójnej wysokości sięgającej 8 metrów. Na zewnątrz kompleksu znajdą się tarasy, ogród zimowy, fontanny i pasaże. Posnania będzie obiektem wybudowanym i zarządzanym ekologicznie – przy użyciu energooszczędnych materiałów, systemów zarządzania odpadami oraz redukcji emisji zanieczyszczeń, co pozwoli spełnić normy certyfikatu BREEAM z oceną „bardzo dobry”. Planowana zieleń dookoła i liczne ścieżki oraz udogodnienia dla rowerzystów tworzą z Posnanii miejsce przyjazne i integrujące.

Klienci otrzymają do dyspozycji darmową sieć WiFi dostępną w całym centrum z możliwością geolokalizacji danego sklepu lub samochodu na parkingu, cyfrowe mapy, możliwość płatności mobilnych.

– Wierzę, że Posnania będzie dla Poznania tym, czym Manufaktura dla Łodzi – znakiem rozpoznawczym miasta i miejscem, które wzbogaci życie gospodarcze, społeczne i kulturalne całej Wielkopolski. Wielofunkcyjność centrum oraz płynna integracja wszystkich kanałów komunikacji z klientem ustanawia nową jakość w branży centrów handlowych – dodaje Fabrice Bansay.

Apsys, będzie wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Projekty firmy będzie można zobaczyć na stoisku 2.1.

CH Posnania

Wizualizacja CH Posnania

CH Posnania

Wizualizacja CH Posnania

 

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016