Redan o trudnościach w prowadzeniu sklepów na Ukrainie

Kolekcja Redan

Kolekcja Redan

Ze względu na utrzymującą się od początku tego roku bardzo skomplikowaną sytuację polityczną, praca placówek handlowych w niektórych rejonach Ukrainy jest mocno utrudniona – poinformował zarząd spółki Redan, właściciel sieci sklepów Top Secret i TextilMarket.

Jak poinformował zarząd spółki, sklep Top Secret w Lugańsku jest czasowo zamknięty, a działająca w Doniecku placówka ma utrudnienia z dostarczaniem towaru. W pozostałych regionach Ukrainy sytuacja jest unormowana.

Czerwiec był też kolejnym miesiącem, w którym utrzymało się osłabienie hrywny wobec złotego, powodujące stale niższą wartość sprzedaży uzyskiwanej na Ukrainie po jej przeliczeniu na złotówki. Sprzedaż przez internet, poprzez nowo otwartą platformę e-commerce, przebiega bez zakłóceń – poinformował zarząd Redan SA.

Sklep on-line na Ukrainie, pomimo 30 proc. spadku sprzedaży w złotówkach w wyniku osłabienia kursu hrywny w czerwcu br. wypracował kolejne wzrosty w ujęciu rok do roku. Dynamika w poszczególnych obszarach wyglądała następująco: wzrost sprzedaży w UAH – 11 proc., wzrost liczby transakcji – 63 proc., wzrost liczby wejść na stronę – 39 proc., wzrost skuteczności działań marketingowych – 17 proc.

Pomimo ograniczeń w prowadzeniu biznesu na Ukrainie, 12 lipca we Lwowie został uruchomiony kolejny franczyzowy sklep outletowy, który jest już czwartym w tym kraju. Otwarcie piątego sklepu outletowego, jak zapowiedział zarząd, planowane jest w Charkowie. W planach spółki jest również uruchomienie kolejnego sklepu franczyzowego Top Secret w Kijowie.

Przypomnijmy, na koniec marca tego roku spółka Redan na Ukrainie posiadała 11 sklepów własnych, 30 sklepów franczyowych oraz sklep online Top Secret. W związku z trudną sytuacją polityczną, spółka zdecydowała się zamknąć kilka placówek. Wówczas pojawił się także pomysł na otwieranie franczyzowych sklepów outletowych, które będą zajmować się tylko wyprzedażą stoków po zamkniętych sklepach regularnych.

Tagi:

Reklama

Galeria Jurajska