Wola Park ma generalnego wykonawcę rozbudowy

CH Wola Park

Spółka Inter Ikea Centre Group Poland podpisała umowę z firmą Kajima Poland jako wykonawcą stanu surowego w ramach rozbudowy warszawskiego Centrum Handlowego Wola Park. Wykonawca został wyłoniony w drodze przetargu.

Zgodnie z porozumieniem do końca 2015 roku powierzchnia galerii zostanie powiększona o ponad 17, 5 tys. mkw., do 77, 5 tys. mkw. Po zakończeniu inwestycji Wola Park stanie się drugim co do wielkości centrum handlowym w Warszawie. O komercjalizacji i procesie rozbudowy przedstawiciele Inter Ikea Centre Group Poland opowiedzą podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition.

Zgodnie z planem od wschodniej strony do Wola Parku zostanie dobudowana nowa część handlowa, w której będzie się mieścił market budowlany Castorama o powierzchni ponad 10 tys. mkw. oraz około 20 nowych sklepów z odzieżą, obuwiem i akcesoriami. W ramach rozbudowy strefa restauracyjna zostanie powiększona i przeniesiona z obecnego poziomu +1 na poziom +2. Będzie ona liczyć 12 restauracji i kawiarni – dwa razy więcej niż obecnie. Ponadto, w parkingu położonym w północnej części obiektu, zostanie dobudowany dodatkowy trzeci poziom, który pomieści 454 samochody. Dzięki temu liczba miejsc postojowych dostępnych w Wola Parku zostanie utrzymana na dotychczasowym poziomie (3 tys.).

– Inter Ikea Centre Group Poland ma w swoim portfelu 8 doskonale funkcjonujących obiektów handlowych w całej Polsce. Modernizacja i rozbudowa Wola Parku, jednej z najbardziej popularnych galerii w stolicy, to dla nas bardzo ważny projekt. Na wykonawcę stanu surowego wybraliśmy partnera z dużym doświadczeniem i znaczącymi sukcesami na koncie, dlatego jesteśmy spokojni o terminową realizację inwestycji – powiedział Jacek Lipiński, menadżer projektu w Inter Ikea Centre Group Poland.

Aktualnie na dwóch poziomach galerii handlowej znajduje się ponad 180 butików i sklepów. Ponadto Wola Park posiada rozbudowaną ofertę rozrywkową, w tym bogaty wybór kawiarni i restauracji oraz dwupoziomowe Multikino i klub fitness Calypso. Obiekt obejmuje także Wola Court, czyli część oferującą powierzchnię biurową.

Inter Ikea Centre Group Poland zaprezentuje obiekt podczas Shopping Center Forum 2014 przy stoisku 5.7

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016